Reklama
aplikuj.pl

Seria Fight Night powraca, ale EA chwilowo ją wstrzymało

fight night

Dowiedzieliśmy się, która popularna w przeszłości seria Electronic Arts powróci do sprzedaży. Okazuje się, że to nie Burnout, Ultima, Mirror’s Edge a… Fight Night!

Powrót króla?

Ostatnia odsłona Fight Night zatytułowana Fight Night Champion pojawiła się w 2011 roku na PlayStation 3 i Xbox 360. Marka choć była doceniana, nagle zniknęła i dopiero po latach, w 2014 roku na PlayStation 4 i Xbox One, fani tej serii otrzymali substytut w postaci UFC.

UFC nigdy nie było jednak w pełni tym, czym Fight Night. Seria skupiająca się tylko na starciach bokserskich oferowała zupełnie inny model walki, oparty o ruch gałek analogowych, co przypadło do gustu wielu graczom.

Czytaj też: Gameplay GTA The Trilogy dzieli graczy. Szykuje się kontrowersyjna gra!

Jaki dziś musiałby być Fight Night? Na pewno potrzebne jest sięgnięcie po to, co kiedyś było doceniane, aby zachęcić starszych fanów serii do powrotu do marki. Można się jednak spodziewać się też tego, że marka delikatnie się zmieni, przypominając „show” z UFC. To wszystko jednak dopiero w przyszłości, bo…

Fight Night chwilowo wstrzymany

Za serię Fight Night oraz UFC odpowiada EA Canada. Deweloperzy mieli rozpocząć produkcję UFC 5 oraz Fight Night, rozdzielono zespoły i… decyzja została zmieniona. W mailu do pracowników, który wyciekł do prasy, czytamy, że Electronic Arts jest zaniepokojone rosnącą konkurencją oraz wymaganiami graczy wobec UFC.

Czytaj też: Premiera The Elder Scrolls 6 i Fallout 5… poczekamy wiele lat

Rozdzielenie zespołów oraz przeniesienie najważniejszych pracowników do tworzenia Fight Night mogłoby negatywnie odbić się na UFC 5. Decyzja o powstaniu Fight Night zostaje jest podtrzymana. Jak to będzie zatem wyglądało?

Na ten moment całe EA Canada jednak skupia się na UFC 5. Tytuł będzie przygotowywany przez standardową ekipę, która chwilowo zostawi Fight Night. Po zakończeniu prac nad UFC 5 – znów ruszą prace nad Fight Night. To, że seria powraca jest pewne. Powrót jest tylko chwilowo opóźniony.