Reklama
aplikuj.pl

Premiera Subaru Solterra. Elektryczny SUV od nowego gracza

Premiera Subaru Solterra, Elektryczny SUV, subaru Solterra,

Wreszcie doczekaliśmy się premiery elektrycznego SUVa Subaru Solterra, którego do tej pory znaliśmy tylko z zapowiedzi oraz teaserów promocyjnych. Chociaż model zadebiutował w Japonii i to tamtejsze wersje zostały dokładnie opisane, to warianty dostępne na całym świecie nie powinny różnić się aż tak bardzo.

Subaru Solterra zadebiutował, ale na jego europejskie wydanie trochę jeszcze poczekamy

Przyświecającym modelowi Solterra celem było stworzenie praktycznego pojazdu z wydajnym napędem na wszystkie koła po to, aby obecni klienci Subaru mogli poczuć, że „to naprawdę Subaru”. Wizualnie ten model nie bez powodu bardzo przypomina Toyotę bZ4X, ponieważ e-Subaru Global Platform jest wspólnym projektem i siostrzaną platformą e-TNGA w ofercie Toyoty.

Czytaj też: Niektóre modele BMW stracą funkcje ekranu dotykowego. Dlaczego?

Wprowadzenie Subaru Solterra na rynek zaplanowano na połowę 2022 roku na wybranych rynkach, a w tym również „naszym”, bo europejskim. Na ten moment wiemy o dwóch wersjach Solterra – podstawowej napędzanej jednym silnikiem elektryczny na przedniej osi o mocy 150 kW i mocniejszej z dwoma silnikami i napędzie na obie osie o łącznej mocy 160 kW.

Czytaj też: Publiczny debiut odświeżenia Forda Focusa 2022. Obejrzyjcie nagranie

Obie wersje wyposażone są w chłodzony cieczą akumulator o pojemności 71,4 kWh, a ich zasięg wynosi kolejno 530 i 460 km, podczas gdy ładowanie można realizować nawet 150-kW ładowarką prądu stałego. Dzięki niej można naładować je do 80% w pół godziny.