Reklama
aplikuj.pl

Nowe dane o PS5 – masa exów nadciąga, Assassin’s Creed potężną marką

ps5

Sony podsumowało pierwszy rok PlayStation 5. Ciężko dostępna konsola bije wszelkie rekordy, a Sony szykuje masę gier na nowe urządzenie. Poznaliśmy też tytuły, w które najczęściej gramy.

Rok PlayStation 5

Sony opublikowało kilka nowych informacji na temat tego, jak konsola PlayStation 5 radziła sobie podczas pierwszego roku na rynku. Sony podkreśla, że wciąż pracuje nad zwiększeniem dostaw PS5 do sklepów, ale zapotrzebowanie jest tak wysokie, a produkcja podzespołów skompilowała się od czasów pandemii, że nie są w stanie sprzedawać tyle sztuk ile by chcieli. Gracze jednak z dostępnymi PS5 ustanawiają nowe rekordy i PS5 to najlepszy start konsolowy w historii.

Czytaj też: Premiera The Elder Scrolls 6 i Fallout 5… poczekamy wiele lat

Jak to się przekłada na same gry? Deweloperzy stworzyli ponad 360 gier na PS5, a do tego Sony przypomina, że nadciąga jeszcze sporo hitów jak np. Star Wars: Knights of the Old Republic – Remake. Jeśli chodzi o pracę PlayStation Studios – deweloperzy Sony tworzą ponad 25 gier ekskluzywnych dla PlayStation 5. Do tego możemy się spodziewać w 2022 ujawnienia nowych informacji na temat PlayStation VR 2 i jeszcze większej liczby gier.

W co gramy?

Gracze PlayStation 5 zagrali razem 4,6 miliarda godzin oraz streamowali 26 milionów godzin materiałów wideo. Sony przedstawiło najczęściej grane gry na PS5 według godzin w nich spędzonych. Lista trochę zaskakuje! Najczęściej ogrywane gry na PS5 to:

  1. Fortnite
  2. Call of Duty: Black Ops Cold War
  3. FIFA 21
  4. NBA 2K21
  5. Assassin’s Creed Valhalla
  6. Destiny 2
  7. MLB The Show 21
  8. Marvel’s Spider-Man: Miles Morales
  9. Demon’s Souls
  10. NBA 2K22

Czytaj też: Seria Fight Night powraca, ale EA chwilowo ją wstrzymało

Tytuły sieciowe oczywiście nie powinny dziwić, ale można się zaskoczyć tym, że Demon’s Souls, Marvel’s Spider-Man: Miles Morales oraz Assassin’s Creed Valhalla osiągnęły aż tak dobre wyniki! Tytuły przeznaczone dla pojedynczego gracza przyciągnęły na długie godziny wiele osób, a wynik Assassin’s Creed Valhalla jest aż niewiarygodnie dobry! Tytuł nastawiony na rozgrywkę dla pojedynczego gracza, ze stałym wsparciem popremierowym uplasował się nawet wyżej niż Destiny 2! Widząc takie wyniki ciężko nie dziwić się, że trwają pracę nad Assassin’s Creed Infinity, które będzie regularnie dostarczać graczom nowy content, pomiędzy tradycyjnymi, dużymi odsłonami AC.