Reklama
aplikuj.pl

Elektryczny napęd FLO DRIVE, czyli owoc współpracy Gogoro i Gates Carbon Drive

Elektryczny napęd FLO DRIVE, owoc współpracy Gogoro i Gates Carbon Drive, FLO DRIVE,

O tym, że Gogoro połączyło siły z Gates Carbon Drive, wiedzieliśmy od dłuższego czasu. Spodziewaliśmy się też owocu, który wyrośnie z tej współpracy, a dziś możemy dowiedzieć się, co dokładnie zaoferuje zapowiedziany właśnie elektryczny napęd FLO DRIVE.

Na co pozwala elektryczny napęd FLO DRIVE?

Gogoro i Gates Carbon Drive, to dwie zupełnie różne firmy o odmiennej działalności, którym przyświeca wspólny cel. Obie chcą zmienić świat transportu, przyspieszając przejście na bezemisyjne, zrównoważone alternatywy.

Czytaj też: W pełni elektryczny samolot dla 100 pasażerów. Wright Electric może odmienić branżę

Podczas gdy ta pierwsze zajmuje się rozwijaniem swoich elektrycznych skuterów z punktami wymiany akumulatorów, druga specjalizuje się w produkcji specjalnych zębatek i związanymi z nimi pasków z włókna węglowego, zastępujących tradycyjne łańcuchy. Razem stworzyły z kolei FLO DRIVE, czyli specjalny elektryczny układ napędowy.

Czytaj też: Elektryczny skuter Tatamel firmy Icoma zmieści się pod Waszym biurkiem

FLO DRIVE po raz pierwszy pojawił się w skuterze elektrycznym Viva Mix firmy Gogoro, ale nie ograniczy się tylko do niej. W rzeczywistości ten układ napędowy będzie dostępny dla firm, produkujących skutery i motocykle za pośrednictwem partnerstw z Gogoro.

Czytaj też: Najmniejsza i najlżejsza pompka rowerowa. Firma Prestacycle ujawniła wiele nowości

Wchodząc w szczegóły, FLO DRIVE składa się z chłodzonego wodą silnika o mocy 6 kW, czyli 8 KM, który przerzuca moment obrotowy na tylne koło za pośrednictwem napędu pasowego Gates z włókna węglowego. Dzięki wymienieniu łańcucha na rzecz paska, napęd jest nie tylko bezobsługowy i wytrzymalszy, ale także oferuje wyższą responsywność i cichszą jazdę.