Reklama
aplikuj.pl

Sprzedaż konsol idzie znakomicie. Wyniki sprawią, że złapiecie się za głowę

sprzedaż konsol

W opublikowanych danych przedstawiających sprzedaż konsol można znaleźć jednak zupełnie niespodziewane informacje, jak np. to, że słabsza konsola Microsoftu potrafi się sprzedawać lepiej od dużego brata!

Analiza rynku – sprzedaż konsol

Nowe dane na temat sprzedaży konsol dostarczyła firma Ampere Analysis. Dane przez nich przedstawione zostały stworzone na podstawie oficjalnych informacji od producentów oraz własnej analizie rynku. Podczas poprzedniej generacji konsol, Microsoft notując stale o wiele słabsze wyniki sprzedażowe Xbox One w stosunku do PlayStation 4, przestał przedstawiać oficjalne wyniki i nie robi tego do dziś.

Czytaj też: Dron w Cyberpunk 2077 dostępny dzięki modom

Prawdziwe dane mogą zatem być trochę inne, lecz analiza rynku pozwala mniej więcej określić „kto jest liderem”. Ampere Analysis tym razem przeanalizowała sprzedaż gier w okresie od lipca do września 2021. Poznaliśmy również szacowaną sprzedaż całkowitą PlayStation 5, Xbox Series oraz Nintendo Switch, a i znalazło się też miejsce na kilka ciekawostek.

Sprzedaż konsol

Jak zatem wyglądały trzy miesiące od lipca do września 2021? Pamiętajmy, że wciąż występuje problem z zakupem urządzeń i nie wszyscy chętni mieli okazję zdobyć nowe konsole czy dostępnego od wielu lat Nintendo Switch. Liderem wybranego okresu okazuje się… Nintendo Switch! W wyznaczonym czasie konsolka Ninny trafiła do 3,91 miliona graczy.

Drugie miejsce zajęło Sony ze swoim PlayStation 5, które kupiło 3,24 miliona graczy, więc również jest to bardzo dobry wynik. Microsoft przekroczył milion graczy i przekonał do siebie 1,36 miliona osób. Oznacza to, że ogółem, od momentu premiery Nintendo Switch, konsolka trafiła do 89,7 miliona graczy. PlayStation 5 jest już za to u 12,8 miliona osób, a rodzina Xbox Series – u 6,7 miliona.

Czytaj też: Dying Light 2 – co z DLC, starymi konsolami i crossplayem?

W przypadku Microsoftu występuje nietypowa sytuacja. Według Ampere Analysis, słabsza, tańsza konsola Xbox Series S miała trafić na niektórych bardzo ważnych dla Microsoftu rynkach do większej liczby graczy, niż Xbox Series X! Możemy się tylko domyślać, że po części zapewne było to spowodowane również niedostępnością Series X i niecierpliwością w wejście w nową generację niektórych graczy. Niestety, analitycy nie podali, które to rynki są dla Microsoftu „kluczowe”.

Z ciekawostek związanych z Sony i ich konsolami PlayStation warto odnotować, iż sprzedaż PlayStation 5 będzie coraz lepsza, również ze względu na to, że firma stara się cały czas poprawiać prędkość dostarczania nowych konsol do sklepów. Wygląda również na to, że sprzedaż PlayStation 4 zmniejsza się szybciej niż spodziewać się mogło tego Sony. Firma zapewne będzie rewidować swoje podejście do poprzedniej generacji, choć jest to też dobra wiadomość dla graczy, którzy nie chcą, aby poprzednia generacja konsol powstrzymywała rozwój aktualnej w postaci PlayStation 5.