Reklama
aplikuj.pl

Nowe informacje o HEDT Intela. Sapphire Rapids-X pod znakiem zapytania

informacje o HEDT Intela.,Sapphire Rapids-X

Obecnie Intel sprzedaje swoje konsumenckie rozwiązania HEDT w formie platformy Glacier Falls i procesorów Cascade Lake-X 10. generacji. Na temat następców słyszeliśmy do tej pory wiele rzeczy na czele z informacją, wedle której tak naprawdę nigdy nie powstaną, ale materiał z kanału Moore’s Law is Dead zapewnia nam całkowicie nowe informacje o HEDT Intela.

Wedle najnowszych informacji procesory HEDT Intela powstają i podzielą się na dwie rodziny w ramach Xeon Workstation

Wiele z informacji podawanych w tym nagraniu, które twórca otrzymał od swoich źródeł, przeczy sobie nawzajem, a nawet wspomina, że platformy HEDT Intela zostaną na dobre porzucone. Więcej nieoficjalnych doniesień wskazuje jednak na to, że Sapphire Rapids-X nie powstaną, bo po prostu Intel zmieni ich nazwę i zacznie zaliczać do rodziny Xeon Workstation w formie modeli ze średniej półki z maksymalnie 12 rdzeniami.

Czytaj też: Test SteelSeries Aerox 3. Lekka „podziurawiona” mysz w akcji

Według najnowszych informacji, Sapphire Rapids podzieli się na dwie platformy, z których jedna ma być duchowym następcą obecnych Cascade Lake-X. W jej skład mają wchodzić procesory oparte na innych rdzeniach krzemowych (z maksymalnie 36 rdzeniami), z poziomem TDP rzędu 300 W, obsługujące 8-kanałową lub 4-kanałową pamięć DDR5 oraz 64 linie PCIe 5.0.

Czytaj też: Pierwsze spojrzenie na procesor Alder Lake-M Intela z LPDDR5

Wydajniejsze modele będą zastępowały Ice Lake-X. Mają oferować do 56 rdzeni, obsługę 8-kanałowej pamięci DDR5-4400 lub 4-kanałową DDR5-4800. Ich TDP ma wynosić 350 W, a liczba dostępnych linii PCIe 5.0 aż 112.