Reklama
aplikuj.pl

Battlefront 3 odrzucony przez EA. Co zrobi teraz DICE?

battlefront 3

Fani Gwiezdnych Wojen otrzymywali od Electronic Arts serię Battlefornt. Okazuje się jednak, że Elektronicy nie zamierzają już prosić twórców Battlefield 2042 o przygotowanie tej produkcji.

Co po Battlefield 2042?

Gdyby spojrzeć pod kątem recenzji – Battlefield 2042 byłby jedną z najgorzej ocenianych odsłon serii. Wieloletni fani mają dość problemów gry, a sprawie nie pomagają przeciętne, nowe mapy. Jedyna zabawa godna tej marki jest do odnalezienia tylko w trybie Portal, gdzie po prostu możemy bawić się jak w dawnych odsłonach Battlefielda. Nie lepiej zatem zagrać w poprzednie produkcje?

Czy gra na pewno ma jakieś niewyobrażalne problemy? To też raczej jest przesada ponieważ mimo tego, że gracze Steam ocenili produkcję „w większości negatywnie” i zadowolonych z tytułu jest tylko 26 procent graczy, to jednak i tak przez samego klienta Steam gra w tę odsłonę prawie 100 tysięcy osób dziennie. Zwykle jednak DICE po wydaniu danej produkcji rozpoczynało bardziej zaawansowane prace kolejnego tytułu. Okazuje się jednak, że deweloperzy nie powrócą do świata Star Wars.

EA nie chce Battlefront 3 od DICE

DICE podobno zdążyło już jakieś czas temu przedstawić Electronic Arts swój pomysł na nową odsłonę Battlefronta, ale EA powiedziało „nie”. Jeden z deweloperów wspomina, że Electronic Arts nie było zainteresowane projektem, ponieważ okazało się, że aby dziś zarobić tyle samo pieniędzy, gra musiałby sprzedać się o 20 procent lepiej.

Czytaj też: Cyberpunk 2077 w Xbox Game Pass nie będzie, ale to może nie być zły pomysł

Biorąc pod uwagę fatalny początek Battlefront 2, kontrowersje ze skrzynkami oraz bardzo złą kondycję DICE, jeśli chodzi o jakość ich produkcji – byłoby to niemałe wyzwanie. Warto jednak dodać, że EA, firma, która wieściła koniec gier dla pojedynczego gracza, tworzy dwie gry z serii Star Wars, które będą produkcjami singleplayer i to w nich doszukuje się wielkiego zarobku.

Co zatem z DICE skoro nie Battefront 3?

Czym zajmie się zatem DICE, które ma jeszcze do naprawienia Battlefield 2042? Deweloperzy raczej nie mają co myśleć nad ewentualnym „a może uda się przekonać EA” w sprawie Battefront 3, ponieważ studio opuścili kluczowi deweloperzy poprzednich odsłon.

Czytaj też: Rockstar przeprasza, wydał patcha do GTA Trilogy i prosi o cywilizowany dialog

Na te moment kolejna gra DICE to build nazywany przez firmę „dev-next”. Informatorzy donoszą, że produkcja przeszła już fazę koncepcyjną. Nie wiadomo jednak w co dokładnie rozrośnie się ten „tytuł” oraz czy nie zostanie on usunięty w trakcie produkcji. Ze studia odeszło już większość osób, które pracowały od czasu stworzenia silnika Frostbite, więc dla EA na pewno niepokojące jest, czy „nowe DICE” potrafi jeszcze stworzyć grę tak dobrą, jak potrafiła to zrobić starsza ekipa.