Reklama
aplikuj.pl

Najwydajniejszy Radeon w historii do kupienia w Europie

Najwydajniejszy Radeon w historii

Radeon RX 6900 XT LC jest wyjątkową kartą graficzną i nie mówię tutaj tylko o tym, że to najwydajniejszy Radeon w historii. Ten model miał być dostępny tylko dla firm składających własne zestawy komputerowe, ale wygląda na to, że pomimo zapowiedzi AMD, przywędrował również do Europy.

Czytaj też: Nowe statystyki dostaw GPU zaprezentowane. Co pokazują?

Najwydajniejszy Radeon w historii trafił do Europy. W Niemczech można już kupić kartę AMD Radeon RX 6900 XT LC

Radeon RX 6900 XT LC zawdzięcza swoją wyjątkowość procesorowi graficznemu, którego chłodzi zintegrowane AIO. Jego Navi 21 XTXH jest wprawdzie odpowiednikiem Navi 21 XTX w karcie Radeon RX 6900XT pod kątem liczby rdzeni oraz jednostek, ale posiada znacznie wyższe taktowania i brak ograniczenia na pułapie 3 GHz. Stąd TDP rzędu 330 W, choć ogólny pobór mocy tej karty może wzrosnąć nawet do 400 W pod obciążeniem.

Czytaj też: Kolejne ekologiczne układy Samsunga. Portfolio Green Chip się rozrasta

Wcześniej indyjski sklep Geizhals zaczął sprzedawać ten model bezpośrednio (nie w formie zestawu komputerowego), a teraz podobnie zaczął postępować niemiecki Mindfactory. W ofercie tego sklepu znajdziemy wariant PowerColor Radeon RX 6900 XT Liquid Cooled (AXRX 6900XT 16GBD6-MW2DHC), ale bez żadnych zmian w wyglądzie i taktowaniu względem referencyjnego modelu. Cena? 1749 euro, czyli prawie 8200 złotych, ale kartę przynajmniej można kupić.