Reklama
aplikuj.pl

Gracze odzyskują wiarę w Cyberpunk 2077?

cyberpunk 2077

Ostatnie recenzje Cyberpunk 2077 są dla gry bardzo pozytywne. Co takiego sprawiło, że praca deweloperów nagle została doceniona? A może zawsze była to dobra gra tylko średnia ocen nas okłamywała?

Cyberpunk 2077 – koniec patchy 2021

W tym roku na 99 procent nie powinniśmy spodziewać się już żadnych aktualizacji Cyberpunk 2077. Oficjalna strona gry głosi, że wersja na nową generację konsolą, patche oraz mniejsze, bezpłatne DLC trafią do graczy dopiero w 2022 roku. To właśnie też w przyszłym roku CD Projekt RED będzie mógł wrócić do tradycyjnego modelu pracy, ponieważ studio dalej pracuje hybrydowo – część pracowników w biurze, część w domach. Ich powrót do siedziby nastąpi dopiero w okolicach lutego 2022.

Czytaj też: Devil May Cry 5 na Steam Deck zaprezentowany. Zaskoczeni płynnością?

Jeśli mielibyśmy otrzymać jakikolwiek nowy plik do gry, to zapewne byłoby to wymuszone przez jakiś nagły błąd, który pojawiłby się w wyniku pojawienia się na rynku nowych procesorów czy innych, niespodziewanych sytuacji. Ostatnia, poważna aktualizacja 1.3 pojawiła się 18 sierpnia 2021, a mniejsza łatka 1.31 – 14 września. CD Projekt RED zatem nie wypuścił od dłuższego czasu żadnej nowej zawartości.

Cyberpunk 2077 bardzo pozytywnie oceniony na Steam

Skąd zatem takie pozytywne oceny o grze na Steam? Gdy spojrzymy na recenzje graczy na platformie Valve, odkryjemy, że choć gra dalej posiada ogółem „w większości pozytywne” recenzje, to jednak ostatnie recenzje są już „bardzo pozytywne”. Aż 82 procent ostatnich graczy jest zadowolonych z produkcji!

Czytaj też: PlayStation Plus Grudzień 2021 znów wyciekło

Co się zatem tutaj stało? Gracze nagle odzyskali wiarę w firmę? Wyjaśnienie jest bardzo proste. W związku z aktualnie trwającą wyprzedażą na Steam oraz trwającym głosowaniu do nominacji Steam Awards 2021, gracze są nagradzani za napisanie recenzji gry! Dlatego też do 23 listopada Cyberpunk 2077 otrzymywał co dzień około 100 pozytywnych recenzji, a 24 listopada zdobył ich 2882, a dziś już ponad 3000.

Warto się jednak zastanowić nad tym, jak bardzo na opinię graczy mogą wpływać właśnie recenzje na Steam. CD Projekt RED długo balansował na krawędzi 69 i 70 procent pozytywnych recenzji co sprawiało, iż sklep Valve albo informował graczy o „mieszanych” recenzjach albo o „w większości pozytywnych”. Ta mała informacja wpływa na sprzedaż tytułu i opinie o produkcie. Pytanie zatem, jak dziś patrzylibyśmy na Cyberpunk 2077, gdyby gracze, którzy pozytywnie oceniali grę naprawdę wystawili jej recenzje po premierze bez żadnych zachęt?