Reklama
aplikuj.pl

Nadchodzą dwie duże aktualizacje Cyberpunk 2077 i inne gry

cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 w 2022 otrzyma kolejne łatki. Deweloperzy szykują dwie duże aktualizacje, które mogą poważnie wpłynąć na kształt gry i jej odbiór przez graczy. CD Projekt RED do tego pracuje przy kolejnych produkcjach.

Cyberpunk 2077 spatchowany

Tak jak przewidywałem to we wczorajszym wpisie Gracze odzyskują wiarę w Cyberpunk 2077? – produkcja CD Projekt RED nie otrzyma już w tym roku żadnych dużych aktualizacji. Okazuje się jednak, że deweloperzy mają w planach wypuścić dwie duże łatki w trakcie początku 2022 roku!

Adam Kiciński zdradził, iż firmie bardziej, niż na podkręceniu sprzedaży pod koniec roku 2021 zależy na wysokiej jakości kolejnej wersji Cyberpunk 2077. Mowa oczywiście o nextgenowym wydaniu gry, która będzie dostępna na PlayStation 5 oraz Xbox Series X i Xbox Series S. Dlatego też premierę tej wersji gry opóźniono na przyszły rok, aby ją doszlifować. Tytuł ma pojawić się na nowych konsolach równolegle z premierą aktualizacji 1.5.

Czytaj tez: Mody na grafikę do GTA Trilogy już są, ale sensu nie mają

Informacja może trochę zaskakiwać, ponieważ Cyberpunk 2077 aktualnie znajduje się w fazie patcha 1.31. Oznacza to, że do czasu premiery gry na nową generację konsol, otrzymamy zapewne dwie duże łatki. 1.4 i 1.5 pojawią się zatem w trakcie pierwszego kwartału 2022 roku. Co zmienią te patche? Możemy tylko zgadywać, ale streamy deweloperów gry obawiających się podczas transmisji, czy włączyli dobrą wersję Cyberpunk 2077 mogą wskazywać na to, że zmiany być może będą od razu zauważalne. Czyżby przebudowano interfejs?

Nad czym pracuje CD Projekt RED?

1/3 deweloperów CD Projekt RED zajmuje się w tej chwili przygotowywaniem aktualizacji gry, ale coraz więcej osób ma przechodzić do następnego w kolejności projektu, którym będzie duży dodatek fabularny do Cyberpunk 2077. Na ten moment o rozszerzeniu nie wiemy zupełnie nic.

Czytaj tez: Devil May Cry 5 na Steam Deck zaprezentowany. Zaskoczeni płynnością?

Naprawianie Cyberpunk 2077 oraz produkcja pierwszego dodatku, to jednak nie jedyne tytuły, przy których trwają teraz prace w studiu. The Molasses Flood, czyli niedawno przejęte przez CD Projekt RED studio ma tworzyć już kolejną grę w ramach którejś z marek rodzimego studia. Do tego w 2022 ma rozpocząć się produkcja kolejnych gier AAA, które będą oparte o markę Cyberpunk oraz Wiedźmin.