Reklama
aplikuj.pl

Trzy nowe układy od Samsunga do nowoczesnych samochodów

Trzy nowe układy Samsunga, nowoczesnych samochodów

Samsung pokazał swoje nowe produkty do napędzenia nowej generacji nowoczesnych samochodów. Mowa o Exynos Auto T5123 dla łączności 5G, Exynos Auto V7 obsługujących systemy infotainment oraz specjalnych układach PMIC S2VPS01 z myślą o zasilaniu.

Trzy nowe układy Samsunga biorą na celownik wyposażenie nowoczesnych samochodów

Samsung Exynos Auto T5123 jest zdecydowanie tym najbardziej imponującym układem, łączącym w sobie modem 5G, wspierającym interfejs PCIe, dwa rdzenie Cortex-A55, wbudowany GNSS oraz pamięć operacyjną LPDDR4X. Exynos Auto T5123 jest obecnie produkowany masowo i jako pierwszy w branży oferuje funkcje komunikacji samochodowej oparte na technologii 5G. Jest zresztą zaprojektowany specjalnie z myślą o zapewnieniu szybkiej i bezproblemowej łączności nowej generacji.

Czytaj też: Kolejne ekologiczne układy Samsunga. Portfolio Green Chip się rozrasta

Exynos Auto V7 odpowiada za systemy infotainment, więc ma sporo do roboty. Integruje w sobie osiem 1,5-GHz rdzeni Arm Cortex-A76 i 11 rdzeni GPU Arm Mali G76. Procesor graficzny występuje w dwóch oddzielnych grupach, bo zależnie od zastosowania współpracują ze sobą albo trzy, albo osiem z nich. Dodatkowo układ posiada specjalną jednostkę NPU, która może przetwarzać dane wizualne i dźwiękowe dla funkcji rozpoznawania twarzy, mowy lub gestów.

Czytaj też: Aparat 200 Mpix w smartfonie. Pierwszy nie będzie Samsung?

Zestawienie zamyka najmniej imponujący S2VPS01, czyli układ zarządzania energią zaprojektowany i opracowany specjalnie dla Exynos Auto V9 i V7. S2VPS01 reguluje i koryguje przepływ energii elektrycznej, umożliwiając niezawodne i solidne działanie systemu informacyjno-rozrywkowego w pojeździe.