Reklama
aplikuj.pl

Nowy patch do GTA Trilogy zmienia masę rzeczy!

gta

Trzeba przyznać, że Rockstar narzucił niezłe tempo naprawy GTA Trilogy. Groove Street Games błyskawicznie poprawia to, co nie działało na premierę. Zmiany są widoczne od razu!

Serwis GTA Trilogy

Polacy serwisują Cyberpunka, DICE Battlefielda, a Groove Street Games we współpracy z Rockstarem naprawia swoje legendarne gry. Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition, na które składają się odnowione Grand Theft Auto III, Grand Theft Auto: Vice City i Grand Theft Auto: San Andreas otrzymało wczoraj już drugą aktualizację produkcji.

Czytaj też: Plany CD Projekt na przyszłość. Co z GOG.com?

Rockstar zapowiadała intensywne naprawianie gry, a informatorzy donosili, iż osoby zajmujące się rozwojem Grand Theft Auto Online oraz Red Dead Online zostały przesunięte do prac przy cudzie Groove Street Games. Czy zmiany są widoczne w grze? Jeszcze jak! Gracze już teraz donoszą o masie odkrytych poprawek, a to tylko początek zmian w grach.

Co zmieniło się w GTA Trilogy?

W odnowionych grach zmieniło się od premiery naprawdę dużo. Nowa aktualizacja skupia się na wielu rzeczach, które od razu widać. Dla przykładu – w opcjach gry pojawiła się możliwość wyłączenia białej obwoluty pojawiającej się wokół postaci, którą obraliśmy za cel.

Powróciła również kultowa kamera filmowa, którą włączamy tylko po to, aby zaraz wyłączyć po dzwonie na pierwszym zakręcie.

Czytaj też: Cyberpunk 2077 przetestowany po roku. Tytuł zaliczył niewiarygodną przemianę

W odnowionym GTA San Andreas w oczy bardzo rzucała się mała skala mapy, którą ujawnił postęp technologiczny w postaci gigantycznego zasięgu rysowania obiektów. Teraz jednak mgła znów sprawia, że świat wydaje się ogromny.

Powróciły również dźwięki w menu głównych GTA 3 i GTA Vice City, które występowały w oryginalnych odsłonach na PS2. Szczerze, wydawało mi się to tylko drobiazgiem, ale gdy usłyszałem menusy Vice City… poziom nostalgii przekroczył skalę.

Deszcz w każdej części nie wygląda już tak, że zasłania cały ekran i w końcu bezproblemowa rozgrywka jest możliwa!

https://twitter.com/chronichydro420/status/1465710555922976769?s=20

W GTA 3 i Vice City, gdy gramy w trybie wysokiej płynności gry, auta nie wybuchają już tak szybko, jak wcześniej.

https://twitter.com/chronichydro420/status/1465727165102624773?s=20

Do tego wszystkiego poprawiono mniejsze rzeczy, jak np. nałożono odpowiednie tekstury w niektórych lokacjach, poprawiono wygląd postaci oraz… dodano brakujący stojak na wieszaki.