Reklama
aplikuj.pl

Android zyskuje sporo nowych funkcji. Przyjrzyjmy się im bliżej

Android zyskuje sporo nowych funkcji. Przyjrzyjmy się im bliżej

Świąteczny nastrój, który powoli zaczyna nas ogarniać, nie ominął Google, które ogłosiło właśnie szereg nowych funkcji dla systemu Android. Wiele z nich może idealnie sprawdzić się w najbliższym okresie.

Jakie nowości pojawiają się w systemie Android?

Zacznijmy od najbardziej rodzinnej funkcji o nazwie Family bell (dzwonek rodzinny). Dzięki niej nie będziemy mieli problemu z codziennym harmonogramem, a powiadomienia mogą odbywać się nie tylko przez telefon, ale również głośnik domowy czy inteligentny ekran, w zależności od tego, jak skonfigurujemy funkcję. Gdy powoli wkraczamy w gorący okres przedświątecznych przygotowań, takie przypomnienia mogą być na wagę złota.

Czytaj też: Zapomnisz odpisać na SMS-a? Wiadomości Google upomną się o odpowiedź

Kolejna nowość pojawia się tym razem w Zdjęciach Google. Aplikacja przypomni nam o ważnych chwilach przy pomocy siatki zdjęć. Będziemy mogli powspominać pamiętne urodziny, czy wyjątkowo udaną imprezę sylwestrową. Użytkownik będzie mógł personalizować wspomnienia, zmieniając ich nazwę czy nawet usuwając te, których jednak nie chce widzieć. Android zostanie wzbogacony też o nowe widżety, takie jak Google Play Books, nowy widżet YouTube Music i Ludzie i zwierzęta w Zdjęciach Google., który umożliwia odtwarzanie pokazów slajdów wybranych twarzy na ekranie głównym.

Urządzenia z Androidem 6.0 lub nowszym dostaną automatyczny reset uprawnień. Jeśli jakiejś aplikacji nie używamy przez dłuższy czas, jej uprawnienia zostaną wyłączone i po kolejnym uruchomieniu trzeba będzie znów je przyznać.

Czytaj też: Co nowego w Chrome OS 96?

Istotną nowością jest też cyfrowy kluczyk samochodowy, choć funkcja dostępna jest jedynie w wybranych krajach na urządzeniach Pixel 6, Pixel 6 Pro i Samsung Galaxy S21 dla kompatybilnych samochodów BMW.