Reklama
aplikuj.pl

Popularność Windows 11. Statystyki Steama ukazują prawdę

Popularność Windows 11, Statystyki Steama ukazują prawdę, Windows 11

Windows 11 zadebiutował 5 października, czyli praktycznie dwa miesiące temu. Patrząc po jego odbiorze, trudno było wróżyć dla niego sukces, ale najnowsze wydanie Steam Hardware Survey zdaje się przeczyć temu, że popularność Windows 11 jest niska.

Statystyki Steama ujawniają popularność Windows 11

Oczywiście ankiety Steam nie są dokładnym odwzorowaniem stanu rynku, a przez brak wglądu w procedurę przeprowadzanych przez Valve badań nie możemy jednoznacznie określić tego, jak wyniki Steam Hardware Survey mają się do rzeczywistości. Pewne jest, że te dane są zbierane dobrowolnie od użytkowników Steama, więc dotyczą poniekąd przede wszystkim graczy.

Czytaj też: Trzy nowe układy od Samsunga do nowoczesnych samochodów

Wedle najnowszej aktualizacji na listopad, Windows 11 rośnie w siłę, bo październikowe 1,9% udziału na rynku systemów szybko wzrosło do całych 8,3% w tym miesiącu. Patrząc po procentach, całe 6,46% wzrostu Windows 11 okupił „krwią” Windowsa 10, którego udział spadł o 6,05%. Najnowsza wersja systemu Microsoftu stała się tym samym drugim najpopularniejszym systemem operacyjnym na Steam, ale ma jeszcze wiele do zdziałania, aby stać się „drugą dziesiątką”, która nadal dzierży dumne 83,38% udziałów.

Czytaj też: 2,7 miliona za jacht w metaverse. Panie i panowie – to już się dzieje

Z miesiąca na miesiąc wzrosty powinny spowalniać, ale pewne jest, że Windows 11 będzie stawał się coraz powszechniejszy. Nie tylko poprzez aktualizacje, bo swoje trzy grosze dorzucą do tego również sprzedawane obecnie laptopy/komputery z preinstalowanym Windowsem 11.