Reklama
aplikuj.pl

Gameplay Gran Turismo 7 zestawiony z grą na PS3 uwypukla skalę zmian

gran turismo 7

Gran Turismo 7 nadjedzie dopiero 4 marca 2022. Tytuł przywróci niektóre lokacje, które widzieliśmy jeszcze na PS3 i teraz każdy może zobaczyć, czy różnica dwóch generacji to duża zmiana dla tej serii.

Co nas czeka w Gran Turismo 7?

Polyphony Digital wraz z Sony chwalą się, że Gran Turismo 7 z niespotykaną dotąd szczegółowością odtwarza wygląd i styl najnowszych supersamochodów oraz uznanych klasyków, oferując ponad 420 modeli dostępnych w Brand Central i komisie aut używanych. Gracze sprawdzą, jak zachowuje się każde z aut w dynamicznie zmieniających się warunkach pogodowych na ponad 90 torach, w tym klasycznych trasach z historii GT.

Czytaj też: Sony szykuje nowe poziomy PlayStation Plus. Gry z poprzednich generacji mogą wrócić!

Posiadacze PS4 nie muszą od razu kupować PS5, ponieważ tytuł dostępny będzie też na poprzedniej generacji konsol. Gracze, którzy kupią Edycję Standardową Gran Turismo 7 na PS4, będą mogli zaktualizować grę do cyfrowej wersji na PS5 za dodatkową opłatą. Gracze, którzy kupią wersję gry na PS4 na płycie, muszą mieć konsolę PS5 z napędem optycznym, aby móc zaktualizować grę do cyfrowej wersji na PS5. Płyt z grami na PS4 nie można używać na konsoli PlayStation 5 Digital Edition.

Czy PS4 nie ogranicza Gran Turismo 7?

Czy jednak posiadacze PS5 nie powinni czuć się trochę zawiedzeni tym, iż Gran Turismo 7 zalicza jakiś downgrade, aby działać też na sprzęcie z 2013 roku? Sony stara się nas przekonać, że GT7 będzie wyglądać na PlayStation 5 zjawiskowo i przyznaję, że ponownie seria łapie mnie w swoje sidła. Wyścigi w tej serii, dzięki niespotykanemu klimatowi marki potrafią być naprawdę relaksujące i piękne.

Jak jednak Gran Turismo 7 z PS5 radzi sobie w starciu z Gran Turismo 6 z PlayStation 3? W sieci pojawiają się pierwsze nagrania porównujące gry i choć różnice nie rzucają na kolana, to jednak zmian jest cała masa.

Czytaj też: Pierwsza dobra mapa w Battlefield 2042 oraz tryb 64 graczy

Gran Turismo 7 oferuje o wiele lepszą rozdzielczość rozgrywki, a drzewa, które straszyły graczy w Gran Turismo 6 nie wyglądają już tak tandetnie. Do tego warto przyjrzeć się cieniom czy oświetleniu, które na PS5 jest absolutną czołówką gier. Lepsze odbicia, tekstury – gra zaliczyła wiele zmian i moim zdaniem wygląda wspaniale, choć gdzieś z tyłu głowy stale myślę o tym, że chciałoby się większych różnic po ośmiu latach od premiery Gran Turismo 6 na PS3.