Reklama
aplikuj.pl

Triton 660 AVA to ponoć pierwsza taka luksusowa łódź podwodna na świecie

Triton 660 AVA, pierwsza taka luksusowa łódź podwodna,

Triton Submarines już nie raz szokowała „podwodny” świat swoimi dziełami i nie inaczej jest przy premierze Triton 660 AVA (Advanced Versatile Acrylics). Najnowsze dzieło firmy, to jej kolejna luksusowa łódź podwodna z myślą o badaniu morskiego i oceanicznego terytorium w pierwszej takiej na świecie kabinie.

Wyjątkowa luksusowa łódź podwodna Triton 660 AVA

Dzieła Triton przyzwyczaiły już nas do tego, że pasażerowie mają w nich czuć się tak, jakby przy każdej wycieczce podwodny świat prezentował im swój wyjątkowy pokaz. Dlatego właśnie Triton 660 AVA posiada pierwszy taki na świecie akrylowy kadłub o wydłużonym kształcie, który jest w stanie pomieścić aż dziewięć osób (1 pilota i 8 pasażerów) na pokładzie, choć cała łódź podwodna mierzy tyle, ile dwa skutery wodne. To pozwala umieścić ją nawet w tradycyjnych garażach między kolejnymi wycieczkami.

Czytaj też: Tajwan postawił stępkę pod nowy okręt podwodny IDS dla marynarki ROC

Pod kątem eksploracyjnych możliwości Triton 660 AVA może zanurkować na głębokość do 200 metrów na całe 12 godzin po jednorazowym naładowaniu akumulatora o pojemności 57 kWh. Ten zasila cztery główne pędniki elektryczne i cztery pędniki manewrowe o mocy szczytowej 5,5 kW każdy. Te zapewniają mu możliwość rozwinięcia maksymalnej prędkości rzędu 5,6 km/h.

Czytaj też: Podwodny skorpion wielkości psa. Niezwykłe znalezisko na terenie Chin

Wedle materiałów prasowych firmy, ta łódź podwodna może być dostarczana w wielu konfiguracjach, zapewniając salę weselną, podmorską jadalnie, czy bar. To razem z możliwością zabrania aż 8 pasażerów na pokład ma zagwarantować firmom pałającym się turystyką morską bardzo lukratywną atrakcję.