Reklama
aplikuj.pl

Zdjęcia Google dostają nowe menu kontekstowe

Zdjęcia Google, Google

W ostatnim czasie Google sporo zmienia w swojej aplikacji Zdjęcia. Pojawiają się nowe funkcjonalności, takie jak bardziej rozbudowane Wspomnienia czy Zablokowany folder. Teraz natomiast pojawia się nowe menu kontekstowe.

Zdjęcia Google z kolejną nowością

Menu kontekstowe wyświetla się po dłuższym naciśnięciu na zdjęcie lub film w aplikacji. Teraz przyjmie ono nową formę, która zdecydowanie ułatwi korzystanie, zwłaszcza, gdy mamy smartfona z większym ekranem i tylko jedną rękę wolną. Google zmieniło położenie ikon udostępniania czy kasowania, które zamiast na górze, będą znajdowały się pod zdjęciem.

Czytaj też: iPhone 14 w końcu bez notcha?

Źródło: PhoneArena

Dodatkowo, by udostępnić dany plik multimedialny, wystarczy przesunięcie menu w górę. Wówczas pojawią się kolejne opcje. Po wybraniu zdjęć do udostępnienia, na górze pojawią się wybrane pliki, wraz z ikonka umożliwiającą zakończenie czynności. Wcześniej na górze widoczne były ikony.

Czytaj też: Wyciekły prawdziwe zdjęcia Vivo S12 Pro, a wraz z nimi szczegóły specyfikacji

Kiedy nowe menu kontekstowe trafi do aplikacji? Aktualizacja leży po stronie serwera, więc trudno powiedzieć, kiedy to nastąpi. Trzeba więc uzbroić się w cierpliwość. Funkcjonalność została zauważona w aplikacji Zdjęcia Google w wersji 5.70.0.413477203.