Reklama
aplikuj.pl

Forspoken nie działa płynnie. Twórcy zapowiadają tryby graficzne

forspoken

Nowe dzieło Luminous Productions zostało wczoraj zaprezentowane na nowych materiałach wideo. Główne zarzuty? Tytuł działa aktualnie w płynności, która nie satysfakcjonuje wielu graczy.

Forspoken skrytykowane za płynność

Forspoken to RPG akcji przedstawiające wyprawę Frey, młodej mieszkanki Nowego Jorku, która przenosi się do przepięknej i okrutnej krainy Athia. Deweloperzy obiecują krainę z oszałamiającymi krajobrazami, która będzie się spektakularnie prezentować, dzięki niesamowitej grafice uzyskanej za pomocą nowatorskich technologii.

Czytaj też: GTA 6 w tarapatach i nawet mnie to nie dziwi

Problem jednak w tym, że o ile oprawa graficzna rzeczywiście wygląda bardzo ładnie, a krajobrazy są świetne, to jednak niektóre lokacje wydają się być dość puste. To by jeszcze gracze przeżyli, w końcu świat ma być duży, a my mamy w większości przypadków błyskawicznie po nim przemykać. Problem jednak w tym, że płynność rozgrywki zdaje się być bardzo niska. Powracają problemy z działaniem gry, znane z poprzedniego tytułu studia – Final Fantasy XV.

Deweloperzy Forspoken szykują różne tryby graficzne

Autorzy gry wprost nie odnieśli się do płynności działania tytułu, ale zapowiedzieli, że Forspoken zaoferuje trzy tryby graficzne, które dostosują rozgrywkę do naszych potrzeb. Gra dostępna będzie na PlayStation 5 i PC, a w przypadku konsol możemy liczyć na kilka rozwiązań graficznych.

Pierwszy z trybów będzie trybem stawiającym nacisk na oprawę graficzną. Dzięki niemu premierowa wersja Forspoken ma działać w 4K i 30 klatkach na sekundę. Drugi tryb umożliwi nam lepszą wydajność tytułu, oferując 60 klatek na sekundę przy rozdzielczości 1440p.

Czytaj też: Zabezpieczenia PlayStation 4 złamane. Fani Elden Ring – uwaga na spoilery!

Co ciekawe, w Forspoken pojawi się również trzeci tryb graficzny, oferujący włączenie ray-tracingu. Niestety, nie wiemy w jakiej rozdzielczości i płynności zagramy, gdy włączone będzie zaawansowane śledzenie promieni.

Sama gra związana jest z Sony umową na dwuletnią ekskluzywność. Premiera Forspoken odbędzie się dopiero 24 maja 2022, więc gracze z Xboxami zagrają dopiero w 2024 roku. Gra dzięki takiej umowie uzyskuje duże wsparcie marketingowe od Sony, a deweloperzy wykorzystują wszelkie nowinki technologiczne oferowane przez PlayStation 5. Pad DualSense ma sprawiać, że każdy używany przez nas czar będziemy odczuwali inaczej.