Reklama
aplikuj.pl

Oto LEGO Technic BMW M 1000 RR, czyli zestaw LEGO dla fanów supermotocykli

Oto LEGO Technic BMW M 1000 RR, zestaw LEGO dla fanów supermotocykli, LEGO Technic BMW M 1000 RR,

BMW zaprezentowało odwzorowany w skali 1:5 supermotocykl BMW M1000 RR z użyciem klocków LEGO. Jednoślad doczekał się wersji LEGO Technic, czyli tej nastawionej na zwiększenie złożoności zestawu za sprawą funkcjonalnych elementów przekutych z rzeczywistego modeli.

Zestaw LEGO Technic BMW M 1000 RR zaprezentowany

Przechodząc od razu do tego, co najważniejsze, LEGO Technic BMW M 1000 RR składa łącznie 1920 klocków. Te po złożeniu zapewniają nam model o wielkości 27,7 x 45,5 x 17 centymetrów, którego możemy prezentować światu zarówno na stojaku wyścigowym, jak i ekspozycyjnym. To oznacza, że samego motocyklu nie buduje aż 1920 klocków LEGO, bo część z nich jest oddelegowana do samych stojaków.

Czytaj też: DDR5 kompatybilne z LEGO. Galax pokazał swoje moduły z rodziny GAMER

Trudno jednak nie zachwycić się tym zestawem LEGO dla fanów supermotocykli nie tylko przez odwzorowanie szczegółów na czele ze złotym łańcuchem napędowym, ale też działającym elementom. LEGO Technic BMW M 1000 RR posiada bowiem funkcjonalną skrzynię biegów z 4 przełożeniami (3 biegami i naturalnym) oraz system amortyzacji na przodzie i tyle. Nie zaskoczy to jednak tych, którzy złożyli już Ducati Panigale V4 R.

Kiedy kierownictwo BMW Motorrad zapowiedziało pierwszy model M na dwóch kołach, BMW M 1000 RR, wszyscy wiedzieli, że efekt będzie wyjątkowy. Również zespół LEGO Technic wiedział, że potrzebuje czegoś bezprecedensowego, aby złożyć adekwatny hołd modelowi M RR. W rezultacie powstał zarówno motocykl, jak i model techniczny, które reprezentują najnowszy stan wiedzy w swoich dziedzinach

– powiedział Ralf Rodepeter, szef marketingu i zarządzania produktem w BMW Motorrad.

Czytaj też: Volvo przerobiło zestaw Lego Technic na rzeczywistą maszynę LX03

Zestaw LEGO Technic BMW M 1000 RR będzie dostępne wyłącznie w sklepach LEGO i na stronie lego.com od 1 stycznia 2022 roku, a u innych sprzedawców od 1 marca 2022 roku w cenie 899,99 zł.