Reklama
aplikuj.pl

Polacy coraz częściej wybierają telewizory 8K

Polacy coraz częściej wybierają telewizory 8K

Pierwszy telewizor Samsung 8K zadebiutował w naszym kraju jakieś 3 lata temu. Od tamtej pory urządzenia te staja się coraz popularniejsze, co zresztą potwierdzają dane z okresu styczeń-wrzesień 2021.

Od czasu wprowadzenia pierwszego urządzenia 8K firmy Samsung, telewizory 8K znalazły się w ponad 6000 polskich domów, a ich popularność jedynie wzrasta. Zresztą, nie tylko w naszym kraju, bo według badania przeprowadzonego przez firmę Strategy Analitycs za 4 lata już 72 miliony gospodarstw domowych na całym świecie będzie wyposażone w telewizor z ekranem o rozdzielczości 8K.

Czytaj też: WhatsApp w końcu pozwoli przesłuchać wiadomość głosową przed jej wysłaniem

Telewizory 8K są w Polsce coraz popularniejsze

Technologia ta cały czas się rozwija, a ciągłe unowocześnienia i minimalistyczny design sprawiają, że coraz częściej wybieramy właśnie modele w tej rozdzielczości. Jak wynika z ostatnich danych firmy Samsung, za okres styczeń-wrzesień w Polsce, sprzedaż telewizorów tej firmy o wielkości 85” wzrosła aż siedmiokrotnie. Można zatem oszacować, że Polacy coraz częściej będą decydować na zakup telewizorów wielkoekranowych w rozdzielczości 8K. Dodatkowo, w porównaniu z tym samym okresem w zeszłym roku, ogólna sprzedaż telewizorów 8K wzrosła w Polsce o ponad 150%.

Czytaj też: Evolution otwiera swoje centrum inżynieryjne w Warszawie

Samsung wciąż poszerza swoją ofertę w tym temacie. W tym roku na rynek eszła linia premierowych telewizorów Neo QLED. Obejmuje ona dwa modele 8K – QN900A i QN800A dostępne w trzech rozmiarach: 65”, 75” i 85”. Dzięki zastosowaniu technologii Quantum Mini LED obraz jest wyrazistszy i bardziej szczegółowy, niezależnie czy oglądamy sceny ciemne czy jasne. Dużą rolę odgrywa także Procesor AI Neo Quantum 8K, który odpowiada za udoskonalony proces skalowania do rozdzielczości jak najbardziej zbliżonej do 8K. Działanie Procesora opiera się aż na 16 modelach sieci neuronowych, z których każda jest wyspecjalizowana do wąskich zadań związanych z obróbką obrazu, dźwięku i innych funkcji telewizora.