Reklama
aplikuj.pl

Wiemy, do których smartfonów trafi Dimensity 9000

Wiemy, do których smartfonów trafi Dimensity 9000

MediaTek zaprezentował swój nowy SoC już jakiś czas temu, ale do tej pory wiadomo było tylko, że do pierwszych smartfonów trafi w okolicach lutego przyszłego roku. W końcu firma uchyliła rąbka tajemnicy, zdradzając, które modele napędzi Dimensity 9000.

Choć Snapdragon 8 Gen 1 zadebiutował później niż nowy chip MediaTek, to już trafił do pierwszego smartfona, a na horyzoncie są kolejne. Tymczasem na smartfony z Dimensity 900 musimy poczekać, bo wedle wcześniejszych zapowiedzi, pojawi się on w smartfonach dopiero bliżej końca pierwszego kwartału 2022 roku. Do tej pory jednak nie było mowy o żadnych konkretnych markach. Do tej pory, bo w końcu MediaTek i producenci smartfonów uchylili rąbka tajemnicy.

Czytaj też: Czy tak będzie wyglądał składany Honor Magic Fold?

Oppo, vivo, Honor i Xiaomi wykorzystają Dimensity 9000

Tę informację zdradziła tajwańska firma, a Oppo i Xiaomi doprecyzowali tę wiadomość, podając konkretne modele. Henry Duan, wiceprezes w Oppo zapowiedział, że Dimensity 9000 napędzi kolejny flagowiec z serii Find X, a z racji, iż trochę się mówi na temat tej rodziny, będzie to prawdopodobnie podstawowy model Find X4. Smartfon Oppo ma być też pierwszym urządzeniem, które zostanie wprowadzone na rynek z tym chipsetem. Dlaczego nie Pro? Bo już jakiś czas temu potwierdzono, że wariant Pro będzie wyposażony w Snapdragon 8 Gen 1.

Czytaj też: iPhone 14 w końcu bez notcha?

Jeśli zaś chodzi o Xiaomi, to dostaliśmy potwierdzenie, że flagowy SoC MediaTek znajdzie się w serii Redmi K50, ale o tym już mówiły plotki. Nie znamy konkretnego modelu, choć można się spodziewać, że chodzi o wariant Gaming. Honor i vivo jeszcze nie sprecyzowały swoich planów, ograniczając się jedynie do obietnic o nowej generacji flagowców z 5G, oferujących niesamowitą wydajność.