Reklama
aplikuj.pl

Gracie w Kroniki Myrtany? Poświęćcie 5 minut i poprawcie grafikę gry

Gracie w Kroniki Myrtany, Kroniki Myrtany, Kroniki Myrtany DirectX 11

Gracie już w cudowną modyfikację Kroniki Myrtany do Gothic II? To dzieło niezależnych twórców powala swoim rozmachem i rozbudowaniem, bazując na doskonale znanych nam podstawach klasyka, ale całe dwie dekady od premiery serii, te podstawy zestarzały się tak bardzo, że warto zadbać o ich poprawę na własną rękę. Na szczęście jest to bardzo proste.

Dzięki aktualizacji do DirectX 11, możecie znacznie poprawić jakość obrazu podczas gry w Kroniki Myrtany

Przechodząc od razu do rzeczy, w swojej pierwotnej wersji Gothic 1 i 2 korzystają z API DirectX 7, czyli staruszka na tle obecnego DirectX 12. To odbija się przede wszystkim na grafice, ale wbrew pozorom, jej poprawa z aktualizacją API jest banalna i zajmuje kilka chwil. Wprawdzie nie ma ona nic wspólnego z modyfikacją Gothic Kroniki Myrtany: Archolos, bo gracze korzystają z niej od dłuższego czasu, ale przy powrocie do tego uniwersum Piranha Bytes, aż głupio nie skorzystać z prostej metody na poprawę jakości grafiki.

Czytaj też: Noc Ćmy w Fallout 76. Wrócicie do gry dla Mądrego Ćmoczłeka?

Modyfikację GD3D11 znajdziecie pod tym linkiem. Musicie pobrać jej (najlepiej) najnowszą wersję (obecnie v17.8) w postaci paczki .zip. Ją następnie należy rozpakować i uzyskane pliki wkleić do folderu System w głównym folderze z grą Gothic 2, którego znajdziecie na swoich dyskach w zależności od tego, jak uzyskaliście dostęp do wymaganej Gothic 2 Golden Edition. Przykładowo na Steam ścieżka będzie prezentować się następująco:

  • C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\TheChroniclesOfMyrtana\System

Czytaj też: Gra rankingowa w Diablo 2 Resurrected w końcu będzie dostępna

To tak naprawdę tyle – wklejenie załatwia sprawę, a za te kilka minut pracy gra odwdzięczy się Wam znacznie wyższą jakością oraz bardziej rozbudowanymi opcjami graficznymi.