Reklama
aplikuj.pl

MSI pokazało nowy monitor. Obok Optix MAG281URF trudno przejść obojętnie

MSI pokazało nowy monitor, Optix MAG281URF, MSI Optix MAG281URF

Jedne monitory z najwyższej półki zachwycają rozdzielczością, odwzorowaniem barw i certyfikatami jakości wyświetlanego obrazu. Drugie skradają nasze serce rekordowo wysokim odświeżaniem ekranu i między nimi są też te trzecie, które można uznać za idealne dla graczy tytułów wszelakiej maści. Przykładem takiego monitora jest MSI Optix MAG281URF.

Najnowszy monitor Optix MAG281URF dla graczy od MSI

Zaczynając od razu od najważniejszego, Optix MAG281URF posiada panel Rapid IPS o opóźnieniu GTF rzędu 1 ms, rozdzielczości 4K oraz odświeżaniu rzędu 144 Hz. Jego zakres kolorów również imponuje, przez 95% pokrycie DCI-P3 i 124% sRGB, a certyfikat VESA HDR 400 udowadnia, że to, co ma pozostać ciemne, takie właśnie pozostanie. Na oficjalny moduł G-Sync nie ma co liczyć, ale zamiast tego monitor wspiera G-Sync Compatible.

Czytaj też: [Aktualizacja] Poznaliśmy datę premiery serii vivo S12 i smartwatcha Watch 2

Warto też wspomnieć, że MSI zaimplementowało w tym modelu sprzętowe rozwiązanie Less Blue Light Premium dbania o nasz wzrok, które jednocześnie nie psuje ogólnej jakości obrazu. W kwestii komfortu opowiada się z kolei funkcja KVM, czyli ta, umożliwiająca graczom kontrolować 2 urządzenia za pomocą jednego zestawu klawiatur i myszy podłączonych do monitora, a na dodatek obsługuje transfer plików w trybach PBP.

Czytaj też: Wyciekło dziewięć nowych mobilnych procesorów Alder Lake Intela

Listę cech wartych wzmianki zamyka port HDMI 2.1, zapewniający odpowiednio wysoką przepustowość, aby obsłużyć rozdzielczość 4K i odświeżanie rzędu 144 Hz.