Reklama
aplikuj.pl

Dodatki do elektrolitu znacząco zwiększyły żywotność akumulatorów litowo-metalowych

Dodatki do elektrolitu, żywotność akumulatorów litowo-metalowych

Zespół naukowców z KAIST, którego prace doczekały się publikacji w dzienniku Energy Storage Materials, wskazał na to, jak zwiększyć żywotność akumulatorów litowo-metalowych poprzez specjalne dodatki do elektrolitu. Te na dodatek poprawiły wydajność procesów rozładowywania i ładowania.

Mała rewolucja akumulatorów litowo-metalowych w zasięgu stosownych dodatków do ich elektrolitu

Zespół profesora Nam-Soon Choi w swojej pracy zhierarchizował elektrolit stały, tworząc strukturę dwuwarstwową. Dokonał tego poprzez dwa dodatki o właściwościach redukcyjnych i absorpcyjnych, które poprawiły funkcjonalność dwuwarstwowej fazy stałego elektrolitu. Dodatkowo zwiększył stabilność strukturalną bogatej w nikiel katody poprzez utworzenie cienkiej warstwy ochronnej. Ich akumulatory mogły pochwalić się się 80,9% początkowej pojemności po 600 cyklach ładowania i osiągnęły wysoką sprawność na poziomie 99,94%.

Czytaj też: Elastyczny akumulator, który można prać, czyli kolejny krok do smart-odzieży

Zespół opracował ten nowy sposób tworzenia dwuwarstwowej fazy stałego elektrolitu w celu rozwiązania problemu niestabilności anody litowo-metalowej poprzez zastosowanie dodatków do elektrolitu. Ta hierarchiczna struktura stałej fazy elektrolitu na anodzie litowo-metalowej ma potencjał do dalszego zastosowania w anodach ze stopów litu, strukturach magazynowania litu i technologii bezanodowej.

Czytaj też: Opracowano nową anodę akumulatorów sodowych, rozwiązując problem dendrytów

Wedle zespołu jego odkrycia i badania sugerują nowy kierunek rozwoju dodatków do elektrolitu w celu regulacji niestabilnego interfejsu anoda-elektrolit. To ciągle największa przeszkoda nad masową produkcją i rozwojem akumulatorów litowo-metalowych.