Reklama
aplikuj.pl

Najciekawsze premiery gier – styczeń 2022

premiery gier

Jakie gry czekają nas w styczniu przyszłego roku? Jak to zwykle początki roku mają do siebie – grania zbyt dużo nie będzie. Ale nie oznacza to też, że nie będzie żadnych światów do uratowania!

Spokój w premierach gier

Ależ ten rok zleciał! Mam wrażenie, że dopiero co przygotowywałem wpis na styczeń tego roku i narzekałem na bardzo mało premier, a tymczasem już przychodzi mi zająć się kolejnym styczniem. Czy coś się zmieniło w stosunku do tego co było rok temu? Jest dużo lepiej. Gdy przeglądałem premiery 2021 to brak konkretnych premier sięgał aż marca 2021. Teraz w tym samym czasie zadebiutuje więcej produkcji, a i na 2022 zapowiedzianych jest sporo hitów.

Czytaj też: [Aktualizacja] Steam Deck Valve – wszystko co musicie wiedzieć

2022 rok to premiery God of War Ragnarok, Gran Turismo 7, Bayonetta 3, Horizon Forbidden West, Starfield, Dying Light 2, Baldur’s Gate 3, Final Fantasy XVI, Elden Ring, A Plague Tale Requiem, Gotham Knights czy The Legend of Zelda: The Breath of the Wild 2. Zanim jednak te gry zostaną wydane – sprawdźmy najciekawsze premiery gier w styczniu 2022.

Weird West – 11 styczeń

Rok ciekawych premier zaczniemy mniej więcej zbliżając się do jego połowy. To właśnie wtedy gracze PC, PlayStation 4 i Xbox One otrzymają Weird West, czyli izometrycznego RPGa osadzonego w realiach, jak się zapewne domyślacie, Dzikiego Zachodu. Tytuł mógłby zagubić się w gąszczu innych premier, ale wiele osób zwraca szczególną uwagę na tę produkcję ze względu na to, że stoi za nim założyciel studia deweloperskiego, które dało nam Dishonored. Posiadacze Xbox Game Pass grają od premiery w ramach abonamentu.

God of War – 14 styczeń

To już było? Tak, ale jeszcze nie w wersji przeznaczonej na komputery PC. Legendarny tytuł PlayStation pojawi się na nowej platformie i zaoferuje niesamowitą jakość grafiki, obsługę technologii NVIDIA DLSS oraz NVIDIA Reflex, obsługę monitorów ultrapanoramicznych i wiele innych usprawnień, które dostępne będę tylko dla graczy preferujących rozgrywkę na myszce i klawiaturze. Ale wsparcie dla wielu rodzajów kontrolerów też będzie!

Tom Clancy’s Rainbow Six: Extraction – 20 styczeń

Po wielu opóźnieniach premiery, Tom Clancy’s Rainbow Six: Extraction w końcu trafi do graczy. Wydaje mi się jednak, że tytuł jest tak samo ryzykowany, jak inne nietypowe projekty Ubisoftu typu Tom Clancy’s Ghost Recon Frontline, którego nikt nie chciał. Czy Rainbow Six Siege przerobione na survival horror przyciągnie do siebie graczy czy jednak okaże się porażką? W Siege też wielu nie wierzyło, więc może w tej kwestii się mylę.

Ghostrunner: Project_Hel – 27 styczeń

Ghostrunner kojarzy mi się z pandemią. Twórcy pewnie nie liczyli na takie skojarzenia, ale o grze było głośno pod koniec 2020 roku i gdy myślę o produkcji, to od razu przypomina mi się pewien podcast z deweloperami, którego słuchałem eksplorując Szkocję w Forzie Horizon 4. Dodatek Project_Hel z 2022 roku rozbuduje tytuł z 2020 o nowe misje fabularne i nową bohaterkę. To co? Kolejny powrót do gry w 2024?

Czytaj też: Recenzja Marvel’s Guardians of the Galaxy

Wanderer – 27 styczeń

Jeśli 27 stycznia nie spodoba Wam się dodatek do Ghostrunner, to zawsze będziecie mogli pobrać kolejny oryginalny tytuł na gogle wirtualnej rzeczywistości. Na PlayStation VR oraz PCVR pojawi się Wanderer, czyli przygodowa gra, w której przeniesiemy się do przeróżnych okresów historycznych, aby wpłynąć na bieg wydarzeń w przyszłości. Lądowanie na księżycu jakbyśmy byli tam naprawdę? Brzmi świetnie!

Pokemon Legends: Arceus – 28 styczeń

Jakiś tydzień temu zacząłem przechodzenie Pokemon Brilliant Diamond. Niestety, remake mi nie podszedł, ponieważ okazało się, że Pokemon Sword wprowadzające do serii sporo zmian w mechanikach zabawy zrobiło taki postęp, że powrót do rozgrywki jak z GameBoya już nie jest tak przyjemny. Pokemon Legends: Arceus to jednak kolejne duże zmiany w serii – brak słynnych „gymów”, starcia nie przenoszące nas na inny ekran, kompletowanie pierwszego w historii Pokedexa… nie mogę się doczekać!

Uncharted: Legacy of Thieves Collection – 28 stycznia

Jeszcze nie na PC, ale już na PlayStation 5. Jedna z najlepszych przygód z PlayStation 4 zmierza na konsolę aktualnej generacji i zaoferuje rozgrywkę w 4K i 60 fps lub 1080p i 120 fps. W zestawie Uncharted: Legacy of Thieves Collection znajdują się gry UNCHARTED 4: Kres Złodzieja i UNCHARTED: Zaginione Dziedzictwo.