Reklama
aplikuj.pl

Zapowiedziana konsola AYANEO Next doczeka się APU AMD nowej generacji?

konsola AYANEO Next, APU AMD nowej generacji

Wygląda na to, że firma produkująca konsole mobilne AYANEO wyprzedzi AMD w prezentacji APU nowej generacji. Wprawdzie nie do końca wiemy, co dokładnie oznacza fakt, że nowa konsola AYANEO Next sięgnie po rdzenie AMD „nowej generacji” dla graczy, ale dosyć łatwo to rozszyfrować.

APU nowej generacji trafi na konsolę AYANEO Next?

Obecnie flagowym produktem w ofercie AYANEO jest konsola Neo 2021 Pro, która wykorzystuje do działania APU Ryzen 7 4800H. To APU, oferujące 8-rdzeniowy procesor centralny i 8-jednostek obliczeniowych po stronie procesora graficznego, ale na architekturze Vega, czyli bardzo starych i niewydajnych podstawach w porównaniu do iGPU na bazie RDNA2.

Czytaj też: Nowy flagowiec NVIDIA w obiektywie. Co zdradza zdjęcie GeForce RTX 3090 Ti?

Wiemy jednak, że AMD powinno na początku targów CES 2022 (4 stycznia) zapowiedzieć nowe procesory Ryzen 6000 o nazwie kodowej Rembrandt. Te połączą w sobie zaktualizowane rdzenie Zen 3+ wykonane w 6nm procesie, ale też iGPU na bazie RDNA2, czyli dokładnie to, co połączono w SoC Aeirth dla Steam Decka.

Czytaj też: Valve eksperymentuje z nowym sklepem w ramach Steam Labs Experiment 13

Wprawdzie firma AYANEO nie wskazała jasno, czy AYANEO Next wykorzysta APU z serii Ryzen 5000, czy Ryzen 6000, ale patrząc na konkurencję, sięgnięcie po nowy układ jest wręcz konieczne. Prawdę poznamy już 28 grudnia, czyli na tydzień przed wielkimi ogłoszeniami AMD na CES 2021.