WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

591-konne Audi RS6 Avant kontra 450-konny Model 3 Performance

W ramach kolejnych starań Modelu 3 Tesli o miano jednego z najlepszych elektrycznych samochodów „dla ludu” pod kątem osiągów – pojedynek z Audi RS6 Avant.

Kolejny dzień i kolejny wyścig na prostej konwencjonalnego samochodu z elektrycznym. ICE kontra EV. W swoim najnowszym filmie kanał Lovecars na YouTube przedstawił sobie nawzajem najnowsze wydanie Audi RS6 Avant i Tesli Model 3 w wersji Performance.

Na papierze w pełni elektryczny sedan ma czas przyspieszenia od 0 do 96 km/h wynoszący zaledwie 3,2 sekundy, podczas gdy RS6 Avant 2020 powinien być w stanie wykonać ten sam sprint sprint w 3,6 sekundy.

Chociaż podczas testu nawierzchnia była mokra, to napęd na cztery koła w obu przypadkach z pewnością zniwelował wszelkie problemy.

Tuż po starcie Model 3 i RS6 Avant idą łeb w łeb, ale wkrótce potem 4-litrowy sedan z podwójnym turbodoładowaniem swojej V8 zyskał nad elektrycznym cackiem ogromną przewagę.

Ostatecznie Audi nie tylko pokonało, co rozwaliło białego sedana z ekologicznym napędem… dwa razy. To praktycznie jak różnica cen pomiędzy Audi i Teslą – tutaj jest dwukrotna.