WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Apex AP-0, czyli minimalistyczny sportowy samochód z napędem elektrycznym

Podczas imprezy w Genewie na samym początku marca ujrzymy w pełnej krasie koncepcję samochodu elektrycznego Apex AP-0, którego zwiastun możemy już podziwiać.

Według firmy Apex koncepcja AP-0 wykorzystuje podwozie z włókna węglowego, co w połączeniu z ewidentnie minimalistycznym wyglądem sprawia, że finalnie będzie ważył zaledwie 1200 kilogramów. To zadziwiająco niewiele, jak na elektryczny samochód sportowy, którego zestawy akumulatorów muszą przecież ważyć swoje.

Jednak w tej chwili producent samochodów nie oferuje żadnych szczegółów na temat układu napędowego poza tym, że określa AP-0, jako samochód, który ma „doskonałe przyspieszenie, zwinność, sterowność i zdolność pokonywania zakrętów”.

Apex jest na rynku świeżą firmą, więc zapewne poznajecie ją dopiero teraz, czyli w tym samym momencie, co ja. Warto jednak rzucić okiem na wcześniejszy projekt firmy – niejaki AP-1 z grudnia 2019 roku. Mowa o roadsterze z podwoziem z włókna węglowego, który dzieli przestrzeń dla pasażerów na dwa odrębne obszary. Ta konfiguracja upraszcza proces projektowania lewych i prawych wersji pojazdu.

APEX AP-1 – The Ultimate Driving Experience

Introducing the APEX AP-1, THE ULTIMATE ROAD LEGAL RACE CAR.*Performance figures at a glance*0 to 100 kph – 2.5 secondsTop Speed – 280 kphWeight – 620 kgEngine – Ford 2.3L EcoboostCarbon Fiber TubDouble Wishbone SuspensionVisit http://www.apexcarshk.com to customise and order your AP-1.*Follow our social media*Instagram: https://www.instagram.com/apexcarshk/Facebook: https://www.facebook.com/apexcarshkTwitter: https://twitter.com/apexcarshk

Opublikowany przez Apex Cars HK Poniedziałek, 27 stycznia 2020

Moc pochodzi w nim z czterocylindrowego silnika Forda z turbodoładowaniem o pojemności 2,3 litra, który wytwarza 400 koni mechanicznych. Dzięki niemu AP-1 może rozpędzić się do 100 kilometrów na godzinę w 2,5 sekundy i osiągnąć maksymalną prędkość 280 km/h.