Reklama
aplikuj.pl

7 polskich strategii, które powinieneś znać (plus dwa bonusy)

polskie strategie

Ancestors Legacy

Gra studia Destructive Creations, które z tego co wygooglowałem wpuściła kiedyś ciekawą i kontrowersyjną “Hatred”. Dlaczego tę grę postawiłem w tym miejscu? Przede wszystkim dlatego, że bardzo mocno od samego początku chciała ona trafić w Polaków, dzięki marketingowi przepełnionemu historycznymi smaczkami Piastów. Także też dlatego, iż wypuściła wiele dodatków, dzięki czemu można przy niej spędzić bardzo dużo godzin. Dzięki dodatkom i ciągłemu rozwijaniu zebrała spore grono fanów. Gra jest strategią czasu rzeczywistego, w której kampania rozgrywa się na podstawie prawdziwych wydarzeń historycznych.

Fabuła skupia się w pierwszych wiekach średniowiecza. W podstawce gramy czterema ludami: Słowianie, Wikingowie, Anglosasi i Germanie. Firma bardzo mocno postawiła na doświadczenia single player, dzięki którym możemy zagłębić się w historie tych ludów i ich konfliktów. Jako, iż Destructive Creations bardzo chce być blisko faktów historycznych, starała się by nawet jednostki tych narodów były bliskie ich rzeczywistym ubiorom i uzbrojeniu. Jest to bardzo dobre zagranie szczególnie, że grając innym krajem w kampanii możemy na nowo planować taktykę ze względu na mocne i słabe strony nowych jednostek.

Rozgrywka nie odbiega zbytnio od innych rts-ów. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, że w tej grze dowodzimy oddziałami, a nie pojedynczymi jednostkami, co było podobne w takich grach jak „Company of Heroes”. Także ważne są warunki pogodowe, dzięki którym w ulewie nie użyjemy ognistych strzał. Odcinanie przeciwnika od zasobów również przyspiesza zwycięstwo, tym bardziej, że zasoby są w formie wiosek – mocno oddalone od głównych baz.

Gra robi ogromne wrażenie, tym bardziej, że możemy ustawić kamerę w trybie filmowym. Niestety do mnie nie trafiła, co prawda zagrałem w nią zaraz po jej wypuszczeniu i wtedy wydała mi się trochę niedopracowana. Chcę odświeżyć sobie ten tytuł, ponieważ oceny i opinie ludzi mówią same za siebie.