WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

850-konny samochód dostawczy UPS z reklamy trafi na aukcję

Kojarzycie może dziwne zainteresowanie przed rokiem koszulkami firm kurierskich? Tamtą modę trudno pojąć, ale kupno samochodu Dale Jarrett UPS można zrozumieć.

„Ciężarówka UPS” i „silnik wyścigowy oddziału Toyota Racing Development” rzadko można wymienić w tym samym zdaniu i nigdy nie można oczekiwać, że ten pierwszy zostanie napędzony tym drugim. Ale UPS stworzył właśnie taką bestię dla kampanii reklamowej, a teraz ta ciężarówka trafi na aukcji.

Samochód dostawczy Dale Jarrett UPS został konstruowany w 2006 roku przez Mike’a Ryana, konstruktora pojazdów kaskaderskich i to w niecałe trzy tygodnie.

samochód dostawczy UPS, wyścigowy samochód dostawczy UPS, Dale Jarrett UPS

Jego zespół wziął 7-metrowy samochód UPS P-800 z 1990 roku do przewożenia paczek z prawie pół milionem kilometrów na liczniku, całkowicie go rozebrał i wyposażył w unikalną klatkę bezpieczeństwa, silnik wyścigowy TRD, niestandardową skrzynię biegów, zawieszenie i wskaźniki wyścigowe oraz stosowną uprząż. Oczywiście z tych najważniejszych zmian.

Idąc jednak dalej w najważniejsze informacje, ten samochód dostawczy trafi na tę aukcję z minimalną stawką 1 dolca i tygodniowym okresem licytacji.

ŹRÓDŁO: Road and Track