WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Bugatti Chiron w specjalnych wydaniach Noire zwala z nóg

Bugatti Chiron w specjalnych wydaniach Noire zwala z nóg

A oto i one, wyjątkowe wydania Bugatti Chiron w postaci Noire Sportive i Noire Élégance, które powstały przez ogromne zainteresowanie jednorazowym La Voiture Noire.

Bardziej elegancki Chiron Noire Élégance ma zewnętrzną powierzchnię wykończoną czarnym włóknem węglowym z solidnym srebrnym emblematem Bugatti na przeprojektowanej maskownicy chłodnicy.

Mroczny motyw rozchodzi się następnie na zaciski hamulcowe za nowym zestawem kół „Caractère”. Idąc dalej, napotykamy linię słupka C, która jest frezowana z litego metalu i wykończona w matowym polerowanym aluminium, które wizualnie dodaje kontrast do czarnej bryły tego Chirona. Włókno węglowe dociera do lusterka wstecznego i osłony silnika, a napis „Noire” znajduje się w bocznych panelach i dolnej części tylnego skrzydła.

Wewnątrz czarny motyw jest kontynuowany, a podświetlona linia C jest wykonana z aluminium, dodając wizualnego stylu. Słowo „Noire” znajduje się również na progach drzwi, konsoli i zagłówkach, wraz z plakietką, która pokazuje ekskluzywność każdego samochodu z edycji.

Z kolei Bugatti Chiron Noire Sportive ma matowe wykończenie z odsłoniętym korpusem z włókna węglowego, a elementy zewnętrzne, takie jak układ wydechowy, koła, spoiler, kratka i charakterystyczna linia są w matowej czerni. Wnętrze tego wydania jest jeszcze bardziej czarne niż w Chiron Noire Élégance, a wszystkie napisy i aluminiowe elementy wykończone są w matowej czerni.

Chiron Noire Elegance, Chiron Noire Sportive, Bugatti Chiron Noire, wydania Bugatti

Bez względu na wersję oba Chirony napędza szesnastocylindrowy silnik z poczwórnym turbodoładowaniem o pojemności 8,0 litrów, który wytwarza 1500 koni mechanicznych i moment obrotowy o wartości 1600 Nm. Te modele będą ograniczone do zaledwie 20 sztuk i będą dostarczane od drugiego kwartału 2020 roku cenie początkowej prawie 13 milionów złotych.

ŹRÓDŁO: Motor1