87-letni oryginalny Mercedes-Benz SSKL 'Silver Arrow' Was zachwyci

Mercedes-Benz SSKL 'Silver Arrow', Mercedes Silver Arrow, SSKL, wyścigowy Mercedes

Znany głównie na zachodzie Jay Leno z kanału motoryzacyjnego na YouTube zaskoczył nas ostatnio swoim nowym materiałem z kultowym SSKL Mercedesa-Benza z 1932 roku.

Mercedes-Benz SSK to sportowy samochód osobowy produkowany przez firmę Mercedes-Benz w latach 1928–1932. Pojazd dostępny był wyłącznie w formie 2-drzwiowego roadstera, który doczekał się wydania z myślą o wyścigach Grands Prix w całej Europie w latach 30. XX wieku. To w nim nazwa otrzymała dodatkową literkę „L”, będącą skrótem od Lightened, czyli dążenia do najniższej wagi.

Podwozie i nadwozie zostały pozbawione zbędnego ciężaru, a zmiany konstrukcyjne sprawiły, że zmieniony projekt zmniejszył opór powietrza o 25 procent w porównaniu ze standardowym samochodem. W połączeniu z 320-konną wersją turbodoładowanego silnika bokser z sześcioma cylindrami o pojemności 7,0 litra ten 'Silver Arrow' mógł osiągnąć maksymalną prędkość 235 km/h.

Dlatego właśnie SSKL był pierwszym wyścigowym Mercedesem, który otrzymał przydomek „Silver Arrow”. Co ciekawe, wzięło się to z przypadku, kiedy to komentator użył tego wyrażenia, aby opisać samochód w danym okresie. Teraz z kolei możemy oglądać to cacko w świetnej kondycji.