Na początku 2020 roku zaledwie 10% kandydatów miało możliwość przejścia rekrutacji online. W dobie pandemii okazuje się, że rekrutacja online bardzo mocno zyskuje na popularności.
Pracodawce ogłaszający się na No Fluff Jobs w zaledwie 3 dni dodali opcję rekrutacji online do ponad 50% ofert na rynku polskim i ponad 60% na rynku węgierskim. Ma to na celu zapewnienia bezpieczeństwa przeprowadzającym rekrutację oraz osobom biorącym w niej udział.
Tomasz Bujok, CEO No Fluff Jobs, mówi:
Dla nas praca zdalna to nie nowość, nasz zespół IT pracuje od lat w pełni zdalnie. Jednak z doświadczenia wiemy, że trzeba określić konkretne warunki, żeby ten model zadziałał. Firma m.in. musi mieć jasno określoną strategię biznesową, którą pracownicy znają i respektują. Członkowie zespołów muszą otrzymywać zadania, które są dostosowane do ich doświadczenia i znajomości technologii. Ponadto muszą też być określone ścieżki działania, przepływu informacji i dokumentów między zespołami. To uchroni firmę od przestojów i generowania zbędnej pracy.
Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News
Firmy coraz więcej wysyłają osoby na pracę zdalną. Okazuje się, że nie każda z nich jest gotowa na taką zmianę. Mimo wszystko zarobki w IT są takie same dla osób pracujących stacjonarnie, jak i online.
Marek Psiuk, CTO No Fluff Jobs, komentuje:
W wielu firmach praca zdalna jest niedoceniana – zupełnie niesłusznie. Ten model pracy będzie miał przewagę względem innych, pod warunkiem, że ustalimy z zespołem jasne zasady działania. Najważniejszy benefit to zadowolenie pracowników, którzy w domowym zaciszu są znacznie bardziej wydajni. Jest to szczególnie widoczne, gdy wytwarzamy zwinnie i pilnujemy, by komunikacja i synchronizacja prac odbywała się w ustalonych spotkaniach, takich jak codzienne standupy zespołu,
W dobie pandemii praca zdalna czy rekrutacja online powinna być podstawą wszędzie tam, gdzie da się to wdrożyć. Bardzo dobrze, że pracodawcy zaczynają się dostosowywać do nowej sytuacji na świecie. Więcej na ten temat znajdzie pod tym linkiem.
Aleksandra Kubicka, HR Business Partner w No Fluff Jobs, podsumowuje:
Od początku część rekrutacji w naszej firmie prowadziliśmy zdalnie, mamy w tym spore doświadczenie. Sektor IT od dawna stosuje spotkania przez videoczaty, delegowanie zadań na dedykowanej temu platformie z listą zadań czy codzienną konwersację na komunikatorach. To oznacza, że nie ma żadnych utrudnień, które uniemożliwiłyby zatrudniać w ten sposób. A przetestowane teraz rozwiązania, mogą stać się codziennością.
Czytaj też: DPD nie dostarcza przesyłek do mieszkań. Nie wyjdziesz do kuriera, paczka wróci do nadawcy