Liczba osób cierpiących z powodu głodu w ciągu ostatnich pięciu lat wzrosła o 60 milionów, osiągając szacunkowo 690 milionów na całym świecie.
Aby pomóc w odwróceniu tego trendu, zespół 70 naukowców przeprowadził serię ośmiu badań. Ich autorzy postanowili skorzystać z uczenia maszynowego, aby przeanalizować 500 000 badań i dokumentów dotyczących światowego systemu żywnościowego. Uzyskane wyniki pokazują, że istnieją sposoby na rozwiązanie problemu głodu na świecie. Z drugiej strony, istnieją ogromne luki, które musimy wypełnić.
Czytaj też: Ryba, która może rozwiązać problem głodu na świecie
Czytaj też: Genetycznie modyfikowany ryż pomoże w walce z problemem ukrytego głodu
Czytaj też: To nie najbiedniejsi odpowiadają za zmiany klimatu. Zobaczcie nowe porównanie
SI wykazała, że kluczowe w walce z głodem będzie 2-krotne zwiększenie nakładów finansowych
Członkowie grupy Ceres2030 są przedstawicielami klimatologii, socjologii oraz ekspertami z dziedziny ekonomii i rolnictwa. Dane – rozpatrzone przez sztuczną inteligencję – sugerują, że aby położyć kres głodowi, świat musi w kolejnej dekadzie przeznaczać na ten cel 14 miliardów dolarów rocznie. Byłoby to dwukrotnie więcej niż obecnie.
Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News
Autorzy badań przekonują, że jeśli bogate kraje zwiększą swoje zobowiązania i pomogą biedniejszym państwom w ustaleniu priorytetów, właściwym ukierunkowaniu ich działań i zwiększeniu skali opłacalnych inwestycji w zakresie badań i rozwoju, to można by położyć kres głodowi do 2030 r.
Czytaj też: Nasi przodkowie zniknęli przez zmiany klimatu. Historia zatoczy koło?
Czytaj też: Zombie huragany to już realny problem. Wszystko przez zmiany klimatu