Reklama
aplikuj.pl

ZOTAC GeForce RTX 3090 ArcticStorm dołącza do flagowych modeli HEDT

ZOTAC GeForce RTX 3090 ArcticStorm, GeForce RTX 3090 ArcticStorm, RTX 3090 ArcticStorm

Do jednych z najlepszych, a przynajmniej najbardziej obiecujących na papierze modeli niereferencyjnych flagowca NVIDII zawitał właśnie kolejny gracz w postaci karty ZOTAC GeForce RTX 3090 ArcticStorm przeznaczonej do niestandardowych systemów chłodzenia wodnego.

Wygląd karty ZOTAC GeForce RTX 3090 ArcticStorm

Ta ujawniona właśnie karta graficzna swoją wyjątkowość i potencjał zawdzięcza przede wszystkim fabrycznie zamontowanemu blokowi wodnemu o stosownym wykończeniu podświetleniem i rozciągającemu się po całych „pleckach”, gdzie znalazły się moduły pamięci, backplate. Jak powszechnie wiadomo, chłodzenie wodne w tak gorących kartach graficznych sprawdza się lepiej od tego powietrznego, pozwalając na rozwinięcie skrzydeł GPU i VRAM.

Czytaj też: Test dysku PNY XLR8 CS3140 1 TB na PCIe 4.0×4

Pod kątem wyglądu model RTX 3090 ArticStorm chwali się bazowaniem na wielokrotnie nagradzanej serii AMP Holo, która łączy futuryzm z minimalizmem. Sam akrylowy blok wodny jest przy tym elegancki i świetnie wykończony, jako że w jego produkcji wzięło udział precyzyjne trawienie laserowe. To zapewniło mu efektowne połączenie widocznych ścieżek i tekstury, co nadaje całości trójwymiaru.

Oczywiście wygląd nie jest wszystkim, a ZOTAC doskonale o tym wie, dlatego blok wodny z anodyzowanego aluminium karty RTX 3090 ArticStorm posiada wykończenie z niklowanej miedzi w bezpośrednim kontakcie z najważniejszymi komponentami. Wewnątrz niego znajduje się rdzeń o średnicy zaledwie 0,3 mm, który ponoć odprowadzanie ciepła z GPU, podczas gdy resztę komponentów chłodzi bezpośrednio stykający się blok na termopadach.

Czytaj też: Szukacie kompaktowego zasilacza SFX? Spójrzcie na Toughpower SFX Gold

Chociaż karta ZOTAC GeForce RTX 3090 ArcticStorm wykorzystuje podwójny wspornik PCI, ma tylko 25,9 mm szerokości, co pozytywnie wpływa na miejsce w niewielkich obudowach. W nich model zaszczyci widzów podświetleniem aRGB pod systemem SPECTRA 2.0, które może zostać zsynchronizowane z pozostałymi elementami z użyciem 3-pinowego złącza RGB.

Możliwości RTX 3090 ArcticStorm

Oczywiście jak to na flagową kartę NVIDIA przystało, propozycja ZOTAC oferuje najwydajniejszy rdzeń graficzny na rynku z 24 GB pamięci GDDR6X. Opracowane przez firmę chłodzenie razem ze specjalną konstrukcją faz zasilania 16+4 oraz sterownikiem POWERBOOST zapewni rdzeniowi możliwość pokazania, na co go stać zwłaszcza po podkręceniu, bo w fabrycznej wersji wyciąga tradycyjne 1695 MHz taktowania Boost.