Szukacie kompaktowego zasilacza SFX? Spójrzcie na Toughpower SFX Gold

kompaktowego zasilacza SFX, Toughpower SFX Gold

Firma Thermaltake przygotowała nowinkę dla poszukujących kompaktowego zasilacza w formacie SFX. Tą nowinką jest nic innego, jak nowa rodzina zasilaczy Toughpower SFX Gold TT Premium Edition w trzech wersjach mocy.

Zasilacze Toughpower SFX Gold TT Premium Edition

Te nowe PSU są obecnie najlepszym wyborem w ofercie Thermaltake, o ile poszukujecie nie tych pełnoprawnych zasilaczy ATX, a mniejszych, skierowanych do mniej pojemnych obudów. Spełniając format SFX, zasilacze Toughpower SFX Gold TT mierzą 100 mm długości 125 mm szerokości i 63,5 mm głębokości, choć w zestawie znajdziecie adapter do standardu ATX.

Czytaj też: ASUS CMP 40HX przetestowana! Kolejna karta dla górników nadchodzi

Ich niewielki rozmiar nie jest jednak jedynym, co wpływa pozytywnie na zajmowane miejsce w obudowie. Jak widzicie na zdjęciach, Toughpower SFX Gold TT posiadają w pełni modularne okablowanie, co pozwala jeszcze bardziej zadbać o miejsce, jakie zasilacz zajmie w obudowie. Zwłaszcza że przewody są w pełni płaski i obejmują po jednym przewodzie do zasilania płyty głównej, trzy do dysków SATA i po dwa do zasilania karty graficznej (6+2 pin) oraz MOLEX. Całość wieńczy pojedynczy adapter FDD.

Czytaj też: Poseł w mediach społecznościowych jak ryba w wodzie

O jakość zasilaczy Toughpower SFX Gold TT dbają japońskie kondensatory premium, wytrzymujące temperatury do nawet 105 stopni Celsjusza i zapewniające świetną wytrzymałość i stabilność. Potwierdza to certyfikat 80 Plus Gold, który nie bez powodu został wlepiony tym modelom, jako że mogą pochwalić się wahaniami mocy niższymi niż 30 mV na liniach +12, +5 i +3,3V w całym zakresie obciążenia. Regulacja napięcia jest ustawiona na nie więcej niż ± 2% dla głównych szyn, a jeśli o nie idzie, te modele bazują na pojedynczej solidnej linii +12V.

Za chłodzenie Toughpower SFX Gold TT odpowiada 90 mm wentylator z hydraulicznym łożyskiem, który przy niskim obciążeniu pozostaje w spokoju, ale nawet kiedy ruszy się do pracy, pozostaje cichy.

Czytaj też: Android 12 będzie jeszcze ciemniejszy

Dostępność i moce Toughpower SFX Gold TT

Zasilacze te będą dostępne w wersji o mocy 450W, 550W i 650W już pod koniec kwietnia tego roku i każdy z nich otrzyma gwarancje na siedem lat. Ceny w oficjalnym sklepie Thermaltake wahają się od 99 do 159 euro.