Świat technologii obiegły dwie ważne, choć nieoficjalne informacje na temat poczynań Intela i tego, co firma będzie miała do zaoferowania zarówno na rynku systemów chłodzenia dla procesorów, jak i kart graficznych Arc. O czym dokładnie mowa?
Karty graficzne Intela z procesorami Intel Arc Alchemist DG2
Wedle najnowszych informacji podawanych przez IT Home, Intel ma zamiar wrzucić na rynek swoje desktopowe karty graficzne z GPU DG2 w marcu 2022 roku. Wprawdzie firma opiera się na jedynie dwóch wariantach procesorów (z 512 lub 384 EU), ale ich podstawie ma stworzyć aż 32 różnych modeli. Flagowiec będzie łączył GPU o 512 jednostkach obliczeniowych z aż 16 GB pamięci GDDR6, celując w poziom wydajności GeForce RTX 3070. Więcej informacji na ten temat doczekamy się zapewne 4 stycznia podczas konferencji Intela na CES 2022.
Czytaj też: Acer Predator podsumowuje 2021 rok. To był dobry czas dla pasjonatów gamingu
Jak radzą sobie systemy chłodzenia Intela, które będą w zestawach z procesorami Alder Lake-S?
Wedle przedpremierowych testów, które są oczywiście nielegalne w myśl rozpowszechniania przez testerów, Intel postarał się ze swoimi nowymi systemami chłodzenia. Mowa zarówno o RH1, jak i RM1 oraz RS1, które będą dostarczane w zestawie z procesorami o TDP 65 watów zależnie od rodziny. Tak też flagowy RH1 będzie parowany z procesorami Intel Core i9, RM1 z i3, i5 oraz i7, a przypominający dawne chłodzenia RS1 z procesorami Pentium, czy Celeron.
Wedle NetEase już RM1 radzi sobie świetnie z utrzymaniem Core i5-12400 w chłodzie. Podczas testów ten cooler utrzymywał temperaturę CPU na stałym poziomie 73 stopni Celsjusza przy 20-stopniowej temperaturze otoczenia podczas pełnego testu stresu AIDA64.
Czytaj też: Intel Extreme Masters w 2021 razem z Acer Predator
To obciążenie przekładało się na około 80 watów zużycia energii. Największy problem? Hałas spowodowany kręceniem się wentylatora z szybkością 3100 RPM. Wcześniejsze chłodzenia Intela były znacznie słabsze i utrzymywały temperaturę na poziomie 90-95 stopni Celsjusza przy 80-watowych procesorach.