Reklama
aplikuj.pl

Test chłodzenia MSI MEG CoreLiquid S360

test MSI MEG CoreLiquid S360, recenzja MSI MEG CoreLiquid S360, opinia MSI MEG CoreLiquid S360

Jeśli szukacie AiO 360 z ekranem na blokopompce to idealnie trafiliście. MSI MEG CoreLiquid S360 oferuje świetny wyświetlacz, ale czy idzie to w parze z wydajnością?

Akcesoria MSI MEG CoreLiquid S360

Producent nie dołącza zbyt wiele do AiO. Tak naprawdę mamy tylko zestaw montażowy oraz instrukcję. Sam montaż jest bardzo prosty, choć wadą jest plastikowy backplate. Przy takiej cenie powinien on być już metalowy. Brakuje mi także tubki z pastą termoprzewodzącą – jest ona tylko nałożona na podstawkę. Plusem jest za to dołączony montaż pod LGA1700. Gwarancja wynosi 3 lata.

Specyfikacja MSI MEG CoreLiquid S360

Wymiary aluminiowej chłodnicy to 394 x 120 x 27 mm. Wychodzą z niej dwa węże o długości 400 mm. Są one naprawdę elastyczne, a połączenie z blokopompką jest ruchome. Bez problemów powinniście je ułożyć w obudowie.

Podstawa blokopompki (całość ma wymiary 95 x 95 x 54 mm) jest miedziana. Tak jak wspominałem znajdziemy tutaj nałożoną pastę termoprzewodzącą. Sama pompka pracuje z maksymalną prędkością 2800 RPM, a MSI deklaruje jej głośność na poziomie 21,2 dBA. Natomiast to nie koniec ciekawostek odnośnie tego elementu MSI MEG CoreLiquid S360.

Mamy tutaj także 60 mm wentylator (4000 RPM), który ma za zadanie schłodzić sekcję zasilania. W testach znajdziecie informacje o tym, jak skutecznie to działa. Natomiast największą zaletą blokopompki jest wyświetlacz IPS o rozdzielczości 320 x 240. To właśnie on sprawia, że cena całości jest naprawdę wysoka. Ekran ma maksymalną jasność równą 500 nitów. Możecie na nim wyświetlić praktycznie co tylko chcecie – od gifów, przez parametry PC, po pogodę. Wygląda to naprawdę znakomicie.

Warto też zauważyć, że z blokopompki wychodzi sporo kabli. Są trzy złącze na wentylatory z chłodnicy, jedno do podłączenia pod CPU Fan na płycie, złącze SATA oraz USB 2.0. Dzięki temu ostatniemu możemy całością sterować poprzez oprogramowanie MSI, które umożliwia zmianę pracy wszystkich wentylatorów oraz zarządzanie ekranem.

Czytaj też: Test chłodzenia Cooler Master MasterLiquid ML360R RGB

MSI do S360 dołącza trzy śmigła MEG Silent Gale P12. Maksymalna prędkość to 2000 RPM, ciśnienie 2,21 mmH2O, przepływ powietrza 56,2 CFM, a głośność 22,7 dBA. Wentylatory oparte są o łożysko HDB i mają 4-pinowe złącza PWM.

Platforma testowa
Procesor
Intel Core i7-11700K
Pasta
Noctua NT-H1
Panel
Scythe Kaze Master II
Płyta główna
Z590 Aorus Master
Pamięć RAM
XPG Spectrix D50 2x 8 GB 3600 MHz CL18
Dysk
Silicon Power XD80 512 GB
Karta graficzna
Asus GTX 1650 ROG Strix OC
Zasilacz
Be quiet! Dark Power Pro 11 1200W
Monitor
AOC G2868PQU

Testy MSI MEG CoreLiquid S360

Wydajność MSI MEG CoreLiquid S360 jest bardzo dobra. AiO znajduje się w czołówce testowanych zestawów 360 i spokojnie radzi sobie z procesorem po OC. Jedynie trochę słabiej zaczyna wypadać po OC przy 800 RPM, ale nadal są to znakomite wyniki. Możecie więc z pewnością liczyć na niskie temperatury Waszego procesora. Również głośność jest stosunkowo niska. Na maksymalnych obrotach jest głośno, ale konkurencja potrafi tutaj być znacznie głośniejsza. Na 1200 RPM jest już bardzo dobrze, a na 800 RPM praktycznie go nie usłyszycie.

Włączenie wentylatora bez wątpienia powoduje spadek temperatur w jego okolicach. Czujnik VRM na płycie pokazywał też 64°C przy wyłączonym śmigle i 54°C przy włączonym. Różnice są więc widoczne i z pewnością jest to kolejny plus AiO. Minusem jest za to głośność tego wentylatora, która wynosi ok. 52 dBA, więc w oprogramowaniu warto ograniczyć jego działanie.

Czytaj też: Test chłodzenia SilentiumPC Spartan 5 MAX

Podsumowanie testu MSI MEG CoreLiquid S360

Za MSI MEG CoreLiquid S360 musicie zapłacić ok. 1360 zł. Jest to bez wątpienia bardzo wysoka kwota, ale AiO rzeczywiście jest tego warte. Jest ono dobrze wykonane, a wyświetlacz na blokopompce robi świetne wrażenie. Możecie na nim wyświetlić praktycznie co chcecie i zdecydowanie może się to podobać.

MSI MEG CoreLiquid S360 oferuje też bardzo dobrą wydajność przy zachowaniu naprawdę dobrej kultury pracy. Dodatkowy wentylator na blokopompce obniży też temperatury sekcji zasilania. Tutaj jednak nie warto jego puszczać na maksymalnych obrotach, bowiem jest on bardzo głośny. Minusem jest plastikowy backplate czy brak tubki z pastą termoprzewodzącą, co pryz tej kwocie powinno być standardem. Za to z plusów muszę wymienić fabrycznie dołączony montaż pod LGA1700.

Testowane AiO jest więc naprawdę świetną propozycją. W szczególności powinno przypaść do gustu osobom, które szukają naprawdę fajnego wyświetlacza na blokopompce, liczą na dobrą wydajność i fajną kulturę pracy.

Aktualnie trwa też promocja, w ramach której możecie za darmo otrzymać kod do Assassin’s Creed Valhalla wraz z dodatkiem Dawn of Ragnarok. Jeśli jesteście tym zainteresowani to więcej informacji znajdziecie tutaj.