Apple opublikowało raport na temat swoich postępów w dziedzinie ochrony środowiska, z którego dowiedzieliśmy się m.in. tego, ile materiałów z recyklingu wykorzystuje Apple. Okazało się też, że każdy zakup w Apple Pay i Apple Store jest równoznaczny z przekazaniem przez firmę 1$ na rzecz World Wildlife Fund.
Dowiedzieliśmy się, ile materiałów z recyklingu wykorzystuje Apple
Według przedstawionych danych Apple w 2021 roku realizowała produkcję swoich sprzętów, wykorzystując do tego prawie 20% materiałów z recyklingu. Taka wartość jest ponoć największa w całej historii firmy, która wzięła się m.in. z pierwszego w historii zastosowania certyfikowanego złota z recyklingu. Podwoiła także wykorzystanie pochodzącego z recyklingu wolframu, metali ziem rzadkich i kobaltu.
Wysiłek Apple w kwestii recyklingu obejmuje też wykorzystanie nowej maszyny o nazwie Taz, która zajmuje się oddzielaniem magnesów od modułów audio i odzyskiwaniem dodatkowych pierwiastków ziem rzadkich. Z kolei robot Daisy do demontażu iPhone’ów, został ulepszony tak, że może rozebrać już łącznie 23 typów iPhone. Apple wykorzystuje też robota Dave, który rozbiera tak zwane Taptic Engines, co pomaga odzyskać magnesy ziem rzadkich, wolframu i stali.
Czytaj też: Plany TSMC na najbliższe lata. Kiedy 2- i 3-nm proces technologiczny?
Co ciekawe, Apple ogłosiło, że będzie udzielać bezpłatnych licencji na patenty dotyczące swoich robotów innym firmom, aby te mogły tworzyć je do podobnych zadań.