WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Abonament Uplay+ od Ubisoftu – kolejna usługa z grami

Abonament Uplay+ to kolejna usługa, dzięki której zyskacie dostęp do gier danego dewelopera. Co już wiemy o nowej subskrypcji?

Kolejny deweloper postanowił wejść w rynek abonamentów na gry. Ubisoft podczas wczorajszej konferencji E3 zapowiedział, że wkrótce uruchomi Uplay+. W ofercie znajdzie się cały katalog gier firmy, włącznie z tymi, które dopiero co dopiero miały swoją premierę. Gracze otrzymują zatem kolejną usługę, w której za stosunkowo drobną opłatą mogą grać do woli we wszystkie gry firmy.

Czytaj też: Xbox Scarlett oficjalnie – nowa konsola Microsoftu!

Uplay+ umożliwi zagarnie ponad stu gier z katalogu Ubisoftu. Cena za jeden miesiąc subskrypcji ma wynosić $14,99. Aktualnie jednak nie podano, czy otrzymamy również opcję zakupu tego pakietu na rok. Biorąc jednak pod uwagę ilość wszystkich usług przygotowanych przez deweloperów warto się jednak zastanowić, czy opłaca się kupować abonamenty na rok. Gier, które za to otrzymamy i tak i tak nie przejdziemy w ciągu miesiąca, a co jeśli akurat zrobi nam się ochotę na coś z oferty np. EA Access?

Osobiście zatem decydowałbym się na opcję miesięczną i po prostu skakał co miesiąc pomiędzy wydawcami. Jest jednak jedno „ale”. Ja jestem konsolowcem, a Uplay+ to w tej chwili abonament tylko dla PC. Usługa Ubisoftu ma ruszyć we wrześniu 2020, a jedynymi planami rozwoju jest przeniesienie jej na Google Stadia, gdzieś w 2020 roku. Firma nie wspomniała ani słowa o PlayStation 4 lub Xboksie One. Może start Uplay+ w innych miejscach będzie już na nowych konsolach?

Ciekawe jest też, to jak taki abonament się przyjmie. To już w końcu kolejna tego typu forma dostępu do gier. Zdaje się, że nie będzie to jednak podstawowy model biznesowy każdej firmy, a bardziej jedna z opcji, która pozwoli graczom wybrać, jak chcą grać. Niektórzy chcą mieć poczucie, że dana gra już na zawsze jest ich. Zobaczymy co przyniesie przyszłość i wyniki finansowe.

Czytaj też: Kolekcja wszystkich gier CD Projekt Red do zgarnięcia z mniej niż trzy stówy

Źródło: dualshockers.com