Reklama
aplikuj.pl

Acer Swift X z kartą Intel Arc A370M dostępny w przedsprzedaży. Znamy cenę i termin dostawy

Acer Swift X, Intel Arc A370M,

Już 30 marca Intel ma oficjalnie zaprezentować światu swoje karty graficzne. Pewne jest, że będą to modele mobilne i coraz to kolejne oferty związanych z nimi laptopów tylko to potwierdzają. Dziś mamy dla Was przykład laptopa Acer Swift X z kartą Intel Arc A370M, który ciągle jest dostępny w przedsprzedaży, co ujawnia zarówno cenę, jak i plan dostawy.

Przedsprzedaż laptopa Acer Swift X z kartą Intel Arc A370M

Przed tygodniem informowaliśmy, że do sieci wpadł Samsung Galaxy Book2 Pro z kartą graficzną Intel Arc w pierwszej takiej ofercie sprzedażowej. Ta szybko została zdjęta, ale w europejskim sklepie Proshop od dłuższego czasu widnieje dostępny w przedsprzedaży model Swift X od Acera w wersji z procesorem Core i5-1240P za 1299 euro i Core i7-1260P za 1549 euro. W obu przypadkach w grę wchodzi wyświetlacz 2560×1600 WQXGA, 16 GB pamięci LPDDR5 i spory pokład pamięci masowej.

Czytaj też: Radeon RX 6500 XT porażką? W Niemczech karta jest tak tania, jakby nikt nie chciał jej kupować

Oba modele sięgnęły po kartę graficzną Arc A370M i do klientów mają trafić 25 maja, czyli prawie 2 miesiące po prezentacji samych kart. Sama karta, to przykład jednego z najsłabszych planowanych dGPU (discrete-GPU) Intela, bo mający wykorzystywać procesor graficzny DG2-128EU z dostępem do 4 GB pamięci VRAM poprzez 64-bitową magistralę. Wedle Intela wydajność tego modelu ma być dwukrotnie wyższa od wydajności oferowanej przez najpotężniejsze obecne iGPU firmy.