Reklama
aplikuj.pl

Nowe informacje o Acura TLX Type S 2022. Premiera już wkrótce

W Europie owoc zakazany, ale w Ameryce marka wręcz kultowa. Mowa o Acura TLX Type S 2022, której producent przypomniał o sobie, ujawniając premierę tego sedana już w maju.

Acura TLX Type S 2022 – nowe szczegóły

Acura nie jest jeszcze gotowa do ujawnienia ostatecznej ceny modelu, chociaż twierdzi, że sugerowana cena detaliczna producenta (MSRP) będzie „na niskim poziomie 50000 USD”, czyli o 12500$ więcej względem TLX 2.0T. Jednak nic w tym dziwnego, bo model Acura TLX Type S 2022 napędzi potężny 3,0-litrowy silnik V6 z turbodoładowaniem, wytwarzający 355 KM mocy i 480 Nm momentu obrotowego.

Czytaj też: Premiera Acura MDX 2022, czyli flagowca Acury

Te liczby zmieniają sedana w najpotężniejszy model Type S w historii tej japońskiej marki premium, a na dodatek pierwszy model AWD firmy z wektorowaniem momentu obrotowego. Inne modyfikacje modelu wyczynowego w porównaniu do zwykłego TLX obejmują przednie zawieszenie z podwójnymi wahaczami i ekskluzywny dla modelu tryb jazdy Sport +. Moc silnika przekazywana jest na koła przez 10-biegową automatyczną skrzynię biegów.

Czytaj też: Nowa Acura MDX Type S zastąpi MDX Sport Hybrid

Acura będzie sprzedawać model TLX Type S 2021 z sześcioma dostępnymi kolorami nadwozia i trzema opcjami wnętrza (via Motor1). Nowością będzie lakier Tiger Eye Pearl i połączenie wnętrza ze skóry Orchid. Standardowo, najpotężniejszy Type S w historii będzie wyposażony w 16-kierunkowe elektrycznie regulowane fotele z regulowanymi podparciami bocznymi, czy 17-głośnikowy system audio premium.