Reklama
aplikuj.pl

Premiera Acura MDX 2022, czyli flagowca Acury

Premiera Acura MDX 2022, flagowiec Acura, nowy MDX, Acura MDX, MDX 2022

Za Wielkim Oceanem zadebiutował właśnie flagowy crossover Acura MDX 2022 zupełnie nowej generacji, który zyskał wszystkie nowości producenta, zarówno pod kątem technologii, jak i języku projektowania.

Premiera Acura MDX 2022

Jako luksusowy i flagowy crossover marki, Acura MDX 2022 otrzymuje całkowicie nowe wnętrze, najnowszą technologię, a w 2021 roku doczeka się po raz pierwszy znacznie wydajniejszego wydania Type S. W czwartej już generacji MDX zwiększył swoje gabaryty o 71 mm w kwestii długości i 35 mm w kwestii szerokości.

Czytaj też: Oficjalny debiut Acura TLX 2021
Czytaj też: Jak radzi sobie 28-letnia Acura Integra GS-R z solidnym przebiegiem?
Czytaj też: Ta Acura NSX przypomni Wam dzieciństwo

Nowy MDX dzierży oczywiście ten sam styl, co modele TLX i RDX z osłoną chłodnicy Diamond Pentagon, reflektorami JewelEye i światłami do jazdy dziennej Chicane z przodu i na środku. Napędza go z kolei 3,5-litrowy silnik Acura V6, wytwarzający 90 koni mechanicznych i 362 Nm momentu obrotowego w połączeniu z nową 10-biegową automatyczną skrzynią biegów.

Po stronie nowinek MDX 2022 oferuje przednie zawieszenie z podwójnymi wahaczami, nowe elektryczne wspomaganie kierownicy z napędem pasowym i elektryczny wzmacniacz siły hamowania, który zmniejsza drogę hamowania z prawie 50 km/h o 3,66 metra (via Motor1).

Czytaj też: Acura może wkrótce ujawnić publicznie swojego ręcznie składanego PMC Edition MDX
Czytaj też:
Supersamochód Acura NSX z czterema silnikami kontra najwydajniejsza Tesla Model S
Czytaj też:
Prototyp Type S Acura zwiastuje powrót wydajnościowej marki

Wewnątrz znalazł się 12,3-calowy cyfrowy zestaw wskaźników w połączeniu z 12,3-calowym ekranem informacyjno-rozrywkowym. W zestawie znajduje się Amazon Alexa, Android Auto, Apple CarPlay i ładowanie bezprzewodowe zgodne z Qi. Fotele przednie posiadają z kolei 12-stopniową regulację z trójstopniowymi ustawieniami ogrzewania.

Acura MDX 2022 może przewieźć do 7 pasażerów w trzech rzędach, 464 litrów ładunku w podstawowej konfiguracji i 2021 litrów przy złożonych rzędach. Jego cena wynosi z kolei 46 900 dolarów, a premierę u dealerów w USA zaliczy 2 lutego 2022 roku.