Reklama
aplikuj.pl

Nowa Acura MDX Type S zastąpi MDX Sport Hybrid

Prototyp Acura MDX ujawniony

Wczoraj miała miejsce premiera Acura MDX 2022, czyli SUVa, będącego flagowym modelem firmy. Kilka słów padło też na temat wydajnościowego modelu, który teraz nie będzie wydaniem Sport Hybrid. Ten tytuł zgarnie bowiem nowa Acura MDX Type S 2022.

Acura MDX Type S 2022

Obecnie Acura oferuje model MDX Sport Hybrid 2020 z 3,0-litrowym silnikiem V6 w połączeniu z jednym silnikiem elektrycznym. Moc tego układu napędowego wynosi całe 325 koni mechanicznych, co z miejsca umieściło hybrydę na szczycie oferty MDX.

Czytaj też: Oficjalny debiut Acura TLX 2021
Czytaj też: Jak radzi sobie 28-letnia Acura Integra GS-R z solidnym przebiegiem?
Czytaj też: Ta Acura NSX przypomni Wam dzieciństwo

Jednak Acura z nową generacją SUVa MDX wprowadzi do oferty wydanie Type S, co zapewni temu sportowemu i luksusowemu cacku turbodoładowany 3,0-litrowy silnik V6 o mocy 360 KM i 479 Nm momentu obrotowego. Dzięki temu to MDX Type S 2022 będzie modelem najwyższej wydajności.

Czytaj też: Acura może wkrótce ujawnić publicznie swojego ręcznie składanego PMC Edition MDX
Czytaj też:
Supersamochód Acura NSX z czterema silnikami kontra najwydajniejsza Tesla Model S
Czytaj też:
Prototyp Type S Acura zwiastuje powrót wydajnościowej marki

Acura ogłosiła, że pierwszy w historii MDX ​​Type S będzie oferował przednie zaciski hamulcowe Brembo, 1000-watowy 25-głośnikowy system dźwiękowy oraz 9-trybowy system masowania w przednich siedzeniach. Więcej informacji na jego temat trafi do nas bliżej daty wejścia do sprzedaży, która zaplanowana jest na późne lato 2021 roku.