Reklama
aplikuj.pl

Wiceminister Adam Andruszkiewicz pokazuje jak uniknąć krytyki w Internecie

Jeśli ktoś myślał, że afera z fałszywymi kontami na Twitterze chwalącymi aplikację ProteGO Safe to szczyt możliwości wiceministra Andruszkiewicza i jego współpracowników, pomylił się. Można pójść o krok dalej i przy okazji ponownie ośmieszyć resort cyfryzacji.

Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów – #WspierajSeniora

Zacznijmy od przybliżenia podstawy całej sprawy, czyli pomysłu Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniora. Pomysł bardzo dobry, w głębokiej teorii.

Chodzi o wspieranie seniorów w wieku 70+ w codziennych sprawach, w tym również w robieniu zakupów. W dobie pandemii – świetna sprawa. Realizacja – jak zwykle. Powstała w tym celu dedykowana strona internetowa, z informacjami na temat projektu. Jednak zamiast kierować ją do wolontariuszy, jest ona skierowana głównie do seniorów… Ilu znacie seniorów w wieku 70+, którzy wpiszą sobie w Google – pomocą dla seniorów koronawirus i trafią na rządową stronę internetową? Na ten przykład, ja nie znam żadnego.

Czytaj też: Czym zajmuje się wiceminister Adam Andruszkiewicz? Lista jest długa

Nic więcej dziwnego, że cała akcja rozszerzenia kampanii informacyjnej o wsparciu seniorów na Internet wymaga dodatkowej promocji. A skoro zajmuje się tym wiceminister Andruszkiewicz, możemy spodziewać się fajerwerków. I to nie byle jakich.

Czytaj też: Farma trolli promuje aplikację ProteGo Safe. Wysyp nowych kont na Twitterze

Wiceminister Andruszkiewicz prezentuje jak uniknąć hejtu w sieci

O powstaniu cyfrowego komponentu Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów wiceminister Andruszkiewicz poinformował na Twitterze. W normalnych warunkach pod wpisem pojawiłaby się fala złośliwych, skądinąd słusznych, komentarzy. Ale nie w tym przypadku:

https://twitter.com/Andruszkiewicz1/status/1326972603685351426?s=20

Wiceminister lub ktoś z jego współpracowników wpadł na genialny pomysł. Wpis mogą komentować tylko osoby, których profile obserwuje Adam Andruszkiewicz. Czyli osoby, lekko mówiąc, przychylne jego osobie.

Adam Andruszkiewicz Twitter

Efekty tego zabiegu są iście imponujące.

Adam Andruszkiewicz Twitter

Kim są osoby komentujące? To bliscy współpracownicy wiceministra Andruszkiewicza, członkowie jego ruchu politycznego Dla Polski oraz młodzieżowi zwolennicy skrajnej prawicy.

Efekt? Zero negatywnych komentarzy, zero fałszywych kont, zero wymyślonych i nieistniejących profesorów. Prawdziwy wzór do naśladowania!

Czytaj też: Aplikacja STOP COVID – ProteGO Safe jest bezużyteczna?