WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Adapter do kamery PlayStation w pudełku PlayStation VR. Tylko co jak mam już gogle?

Adapter do kamery PlayStation w pudełku PlayStation VR. Tylko co jak mam już gogle?

Jak działać będzie PlayStation VR na PlayStation 5? Cóż, zanim to sprawdzimy przydałoby się móc włączyć gogle na PS5…

To jest wprost niebywałe jak Microsoft jasno i klarownie tłumaczy sprawy związane z Xbox Series X, a Sony wszystko musi zagmatwać. Tym razem sprawa dotyczy PlayStation VR i działania gogli na PlayStation 5.

Czytaj też: W Watch Dogs Legion zagramy jak w jedynkę. Aiden pasuje do fabuły
Czytaj też: Tęczowi żołnierze w Xbox Game Pass. Rainbow Six Siege nadciąga
Czytaj też: Cyberpunk 2077 na starym PC w 60fps i RTX. Moc GeForce Now

Co mówi Sony?

Oficjalnie wiadomo, że PlayStation VR jak najbardziej będzie działał na PlayStation 5. Gry prawdopodobnie włączą się w jakości PlayStation 4 Pro chyba, że twórcy sami poprawią grę. Jest tylko pewien problem. Oficjalna kamerka PlayStation 5 nie będzie widzieć PlayStation VR. Zapewne nowej wersji PlayStation VR 2.0 też nie będzie, bo Sony postawi na inną technologię. Kamerka PS5 to będzie zwykła kamerka. Aby zagrać na PlayStation VR będziemy musieli podpiąć naszą kamerkę z PlayStation 4. Problem jednak w tym, że w PS5 nie ma na nią wejścia. Sony podało, że specjalne adaptery w jakiś sposób trafią do graczy.

Czytaj też: Czy martwy Playlink zadziała na PS5?
Czytaj też: Menu PS5 w wyobraźni graczy. Jak Cyberpunk 2077 będzie wyglądał na dysku?
Czytaj też: Zwiastun XIII Remake. Niedoceniony klasyk powraca i teraz musicie go ograć

Gdzie ten adapter?

Właśnie – w jaki sposób adaptery trafią do graczy? Tego nie wiadomo do dziś. Mówiło się już, że może będzie można się po nie zgłosić do regionalnych oddziałów i zostaną nam one przysłane. Podejrzewano, że adapter znajdzie się w pudełku PS5, ale ta informacja nie wydaje się być prawdziwa. Oficjalnie – adapter ma trafić do graczy, ale nie wiadomo jak. A całość komplikuje się jeszcze bardziej, gdy okazuje się, że adaptery znajdują się w nowych zestawach PlayStation VR! Ciężko uwierzyć w to, że aby dostać adapter będziemy musieli… kupić nowy VR. Ciekawe kiedy Sony wytłumaczy jak mamy w końcu je uzyskać.