Reklama
aplikuj.pl

Aktualizacja 4.1 do Battlefield 2042 modyfikuje Specjalistów

battlefield 2042

Nowa aktualizacja do Battlefield 2042 modyfikuje Specjalistów. Zmian jest jednak więcej i widać, że tempo naprawiania gry rośnie. Teraz od graczy zależy, czy produkcja będzie długo żyła czy szybko o niej zapomnimy?

Najważniejsze zmiany aktualizacji 4.1 w Battlefield 2042

DICE opowiedziało więcej o najnowszej łatce do Battlefield 2042. Celem tej aktualizacji jest wprowadzenie kolejnych poprawek i poprawa jakości rozgrywki, a także aktualizacja rotacji w trybie All-Out Warfare, a także zmiany w wyważeniu broni i specjalistów.

Czytaj też: PS4 znowu porzucone! Test Drive Unlimited Solar Crown się zmienia

Oto podsumowanie niektórych kluczowych zmian:

  • Ogólna moc działka strażniczego SG-36 Borysa została zmniejszona.
  • Angel nie może już uzupełniać płyt pancerza za pomocą swojej torby z zaopatrzeniem.
  • Bronie podstawowe działają teraz lepiej dzięki poprawionemu odrzutowi bazowemu.
  • Listy gier w trybie All-Out Warfare zostały zaktualizowane o nowe ustawienia, z listy opcji usunięto Przełamanie 128 jedynie na Xbox Series X|S, PlayStation 5, oraz PC

Kolejną aktualizacją, planowaną na początek czerwca, jest premiera sezonu 1.

Zmiany w trybach gry Battlefield 2042

W ramach tej aktualizacji wprowadzono kilka zmian do rotacji trybu All-Out Warfare. Główną zmianą jest usunięcie 128-osobowej wersji Przełamania. Analizując rozgrywki dostępne w trybie All-Out Warfare, DICE uznano, że tryby dla 128 graczy lepiej nadają się do Podboju, gdzie przestrzeń do gry jest większa i bardziej sprzyja otwartej rozgrywce. Deweloperzy uważają, że w trybie Przełamanie dla 128 graczy wartość i wpływ pojedynczego gracza oraz drużyny są mniejsze ze względu na większą intensywność i chaos walki.

Czytaj też: Karcianka w The Elder Scrolls Online jak Gwint w Wiedźmin 3?

Analizując Przełamanie, zauważono, że wersja dla 64 graczy oferuje bardziej taktyczną rozgrywkę. Zmniejszenie liczby graczy pomaga uczynić rozgrywkę mniej chaotyczną, a w połączeniu z ograniczeniem liczby dostępnych pojazdów bojowych oznacza, że gracze są w stanie skuteczniej utrzymywać linie frontu. Gracze będą mieć także większe pole do współpracy i spełniania swoich funkcji.

W rezultacie w Przełamaniu 64 drużyny mają większe możliwości współpracy, oskrzydlania wroga, ustawienia znacznika odrodzeń, korzystania z menu „Plus”, aby założyć tłumiki, a następnie oczyścić i utrzymać punkt – przykładowo jedna drużyna pomaga odwrócić losy bitwy.