Reklama
aplikuj.pl

Karcianka w The Elder Scrolls Online jak Gwint w Wiedźmin 3?

the elder scrolls online

The Elder Scrolls Legends nie podbiło rynku. Nie oznacza to jednak, że zabawa z kartami w uniwersum TES została pogrzebana na zawsze. Tales of Tribute to nowa karcianka, która pojawi się wkrótce w The Elder Scrolls Online.

High Isle i kart w The Elder Scrolls Online

Premiera najnowszego rozdziału ESO, High Isle, wyznaczona została na 6 czerwca na PC/Mac i 21 czerwca na konsolach PlayStation i Xbox. Premierze tej towarzyszyć będzie Tales of Tribute, zupełnie nowa gra karciana, w którą możecie grać w ESO, gdy tylko zechcecie odpocząć od zamykania daedrycznych portali lub gromienia smoków. Zasady Tales of Tribute są proste i zrozumiałe, ale aby osiągnąć prawdziwe mistrzostwo w tej grze, trzeba poświęcić jej sporo czasu.

Czytaj też: Arma Reforger na konsole. Tytuł wygląda rewelacyjnie!

W Tales of Tribute możecie zdobyć osiem talii patronów, z których każda oparta jest o organizację lub postać ze świata Tamriel. W ten sposób możecie zdefiniować własny styl gry.

Pierwsze cztery talie to:

  • Loremaster Celarus
  • Delmene Hlaalu
  • Duke of Crows
  • St. Pelin

Te talie odblokowujecie natychmiast po zakończeniu samouczka. Cztery kolejne możecie zdobyć, zaliczając zadania i odblokowując osiągnięcia związane z Tales of Tribute. Pojawiają się one także w łupach z zawartości High Isle – a więc szukajcie ich uważnie!

Jak wygrać Tales of Tribute w The Elder Scrolls Online?

Przed rozpoczęciem partii zarówno wy, jak i wasz przeciwnik, wybieracie dwie talie patronów, których użyjecie w starciu. Każda talia zawiera 20 kart. Tych 80 kart, wraz z 20 kartami neutralnymi, zostaje dodanych do tawerny. Tawerna to pula pięciu kart, z której wraz z przeciwnikiem dobieracie karty podczas rozgrywki.

W Tales of Tribute jest więcej niż jedna ścieżka wiodąca ku zwycięstwu. Pierwszą metodą pokonania rywala jest zebranie 40 lub więcej punktów prestiżu. Prestiż zdobywany jest poprzez zdolności kart lub patronów albo przez przekształcenie mocy na koniec kolejki. Oprócz zdobycia 40 lub więcej punktów prestiżu, musicie też utrzymać prowadzenie nad rywalem w następnej kolejce. Jeśli przeciwnik zdobędzie więcej punktów niż wy w następnej turze, wy musicie spróbować zyskać jeszcze większą przewagę. Trwać to będzie tak długo, aż jeden gracz nie zdoła wysunąć się na prowadzenie w swojej turze albo ktoś z was osiągnie w sumie 80 punktów prestiżu.

Czytaj też: PS4 znowu porzucone! Test Drive Unlimited Solar Crown się zmienia

Drugi sposób na zwycięstwo wiąże się z zyskaniem przychylności wszystkich czterech patronów na koniec kolejki. Jeśli uda wam się osiągnąć ten cel, wygracie automatycznie, niezależnie od zgromadzonego prestiżu.

Gracze mogą zamawiać rozszerzenie High Isle już dziś. Jeśli zrobicie to przed premierą możecie otrzymać niepowtarzalne dodatkowe elementy w chwili wydania gry i zyskać natychmiastowy dostęp do wierzchowca Palefrost Elk.