Reklama
aplikuj.pl

Najnowsza aktualizacja Battlefield 2042 powoduje epilepsję

battlefield 2042

Battlefield 2042 otrzymał czwartą, dużą aktualizację. Produkcji przybywa graczy, ale pojawił się nowy problem, który może zaszkodzić niektórym osobom z epilepsją.

Battlefield 2042 – aktualizacja 4.0

Czy Battlefield 2042 jest już grywalny? Część graczy uważa, że tytuł jest teraz w stanie w jakim powinien być na premierę, część uważa, że jest za późno już na naprawienie produkcji, a inni wyzywają twórców od partaczy. Dane ze Steam wskazują jednak na to, że liczba gracza rośnie, więc zdaje się, że DICE idzie w dobrym kierunku. W tytuł poprzez Steam grało średnio 2 tysiące osób jednocześnie, a teraz jest to prawie 4 tysiące.

Czytaj też: Outriders Worldslayer bez tajemnic. Co szykuje polska ekipa?

Co zmieniła ostatnia aktualizacja? Patch 4.0 do Battlefield 2042 wprowadził funkcję VoIP dla grup i drużyn, zmianę na koniec rundy, która wyświetla tablicę wyników, a także zmiany dotyczące dodatków do broni. Oprócz tego nastąpiły takowe zmiany:

  • Korekty wyważenia specjalistów, takie jak zaktualizowane cechy Rao i Paik oraz usprawnienia specjalizacji Sundance, ze szczególnym uwzględnieniem większej skuteczności granatów ppanc. przeciwko celom znajdującym się w jego pobliżu
  • Zmiany w wyważeniu pojazdów, takie jak ułatwienie namierzenia pasażerów M5C Bolte i zmniejszenie mocy wyrzutni rakietowej tego pojazdu
  • Naprawiono błędy, które uniemożliwiały celowanie przez przyrządy po wyjściu z pojazdu lub nie pozwalały reanimować graczy w pobliżu obiektów
  • Ulepszono baretki i wydarzenia z PD, by łatwiej było je odblokować w różnych trybach

Zespół Battlefield 2042 dziękuje graczom za czekanie na aktualizacje.

Dziękujemy, że cierpliwie czekaliście, aż ukończymy pracę nad tą aktualizacją i oddamy ją w wasze ręce. Czekamy na uwagi, gdy tylko będziecie mogli wkroczyć do gry.

Kolejna aktualizacja została zaplanowana na maj. Skoncentrujemy się w niej na dalszych ulepszeniach w zakresie jakości rozgrywki oraz poprawkach błędów. Więcej informacji na temat zawartości tej aktualizacji przekażemy bliżej jej premiery.

Epilepsja a Battlefield 2042

Okazuje się jednak, że nowa aktualizacja niestety wprowadza też na niektórych konfiguracjach komputerów problemy z obrazem. Objawia się to poprzez mrugający ekran gry.

Czytaj też: F1 22 oficjalnie zapowiedziana. Twórcy szykują kilka niespodzianek

https://twitter.com/TalonPlaysYT/status/1516479823778136070?s=20&t=31SWWRaN2jTtxJEP4KHptQ

Zwykle gry wideo ostrzegają przed występowania migotania ekranu, aby ostrzec podatne osoby. Efekt ten jest jednak w tym przypadku wynikiem błędu i domyślnie nie powinien pojawiać się w grze.