WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Co nowego w aktualizacji oprogramowania Modeli Tesli?

Co nowego w aktualizacji oprogramowania Modeli Tesli?

Ruszyły właśnie nowe globalne aktualizacje oprogramowania Modeli Tesli o numerze 2020.48.5, których nowości są różne zależnie od rodzaju elektrycznego samochodu i regionu.

Nowości oprogramowania Modeli Tesli nie dla wszystkich

Najwięcej nowości otrzymali ewidentnie kierowcy Tesli w Chinach, a mowa tutaj głównie o aktualizacji systemu nawigacji, która teraz ułatwia poruszanie się po skomplikowanych autostradach i drogach szybkiego ruchu. Teraz na ekranie po prostu wskazuje dokładny pas, jakim trzeba się poruszać (via Electrek).

Czytaj też: Tesla ponownie zwiększyła zasięg Modelu S. Konkurencja już mu nie straszna
Czytaj też: Tesla ulepszy zasięg Modelu Y? Nowe odkrycie na to wskazuje
Czytaj też: Tesla ulepszyła Model Y przez odświeżenie Modelu 3

Nowa funkcja może trafić na inne rynki w przyszłości, ale na razie jest dostępna tylko przez właścicieli Tesli w Chinach. Ci zauważyli też, że podczas mocnego hamowania, światła stopu zamiast świecić się stale, zaczynają szybko migać. Brak tej funkcji na innych rynkach, to z kolei zapewne ograniczenie prawne.

Tesla postarała się też o aktualizacje swojego interfejsu wiadomości tekstowych, w którym to teraz wiadomości od tego samego nadawcy będą teraz wyświetlane wspólnie. W Modelu 3 i Modelu Y można teraz również używać prawej rolki na kierownicy, aby łatwo zamknąć przychodzącą wiadomość tekstową lub ponownie nagrać naszą odpowiedź.

Czytaj też: Spójrzcie na pierwszy prototyp Tesla Model Y w kamuflażu
Czytaj też: Elektryczna przyszłość Volkswagena, to w skrócie walka z Teslą
Czytaj też: AMD i Tesla połączą siły? Navi 23 trafi do elektrycznych samochodów?

Tesla ulepszyła również tryb Sentry, aby móc rejestrować zdarzenia, które generują alerty bezpośrednio w pojemności pamięci pokładowej, wymuszając zapis w pamięci wewnętrznej. Z kolei w przypadku pojazdów Model S i X Tesla wprowadza teraz również nowy sposób odłączania kabla ładującego. Jak czytamy:

Możesz teraz nacisnąć mały czarny przycisk po lewej stronie wlotu portu ładowania, aby odłączyć kabel ładujący, gdy samochód jest odblokowany. Może to być szczególnie przydatne podczas ładowania za pomocą kabli ładowania, które nie mają przycisku zwalniającego na uchwycie złącza.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News